Автор Тема: WRC Season 2013  (Прочитано 15888 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16378
 • Keep it 100
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #45 на: Февруари 09, 2013, 22:28:07 pm »

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #46 на: Февруари 09, 2013, 23:38:17 pm »
After SS16


Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1839
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #47 на: Февруари 10, 2013, 20:44:05 pm »
Втора трка, прва победа за Полцето и за Ogier  ;D
Ај нек се множат :)

Not a valid youtube URL

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #48 на: Февруари 11, 2013, 18:01:39 pm »
Јас чекам на суво што ќе покаже, ако е дрво и тогаш- ништо. :)
Ожие преклани на суво го тепаше Лоеб,не па Хирвонен.Плус вози VW ;)
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26750
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #49 на: Февруари 11, 2013, 19:26:21 pm »
Хирвонен има огромен потенцијал, ама изгледа цвика у погрешни моменти. Ожие е возачот што ќе го замени Лоеб - уште кога беше во Citroen имаа расправии, сега у различни тимови ќе биде интересно. Во секој случај, Лоеб секогаш имал добри резултати на снег, па победата на Ожие збори многу.

Мада, многу поимпресивно е што VW победи на второто појавување.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17646
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #50 на: Февруари 12, 2013, 16:47:31 pm »
Којзнае дали ќе успеат да го симнат Цитроен од тронот. Скоро цела декада се недопирливи.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16378
 • Keep it 100
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #51 на: Февруари 12, 2013, 17:35:56 pm »
Ожие ќе биде шампион оваа година, Полото е струја! Цитроен без Лоеб се ништо

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26750
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #52 на: Февруари 12, 2013, 20:48:05 pm »
Citroen е тим со огромно искуство, што е можеби најбитната работа. Во моментов се навикнати на Лоеб и како он функционира. Ќе им треба време да се усогласат со другите возачи, али не би ги отпишувал.

Присутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3317
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #53 на: Февруари 12, 2013, 23:04:38 pm »
Eдна победа VW и 3 страни коментари колку се закон VW во WRC!    :D

Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1839
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #54 на: Февруари 13, 2013, 00:12:38 am »
Одно
Eдна победа VW и 3 страни коментари колку се закон VW во WRC!    :D
Ти па го пиша како десет години да се натпреваруваат па сега прв пат победиле по толку време хахахах
Инаку рано е за проценки стварно, мада добро им тргна ;D

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16378
 • Keep it 100
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #55 на: Февруари 13, 2013, 00:35:25 am »
Citroen настапува годинава со намален буџет, затоа и Loeb нема да се натпреварува за титулата. Volkswagen не се нови во играва, веќе повеќе години се натпреваруваат во IRC со Skoda Fabia. Ожие одлично се покажа на првиве две релија, па ако продолжи така победата му е загарантирана.

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #56 на: Март 07, 2013, 17:28:09 pm »
Хјундаи го претстави i20 моделот што ќе се натпреварува во WRC догодина.Oдлично изгледа.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #57 на: Март 07, 2013, 20:14:14 pm »
Citroen DS3 driver Mikko Hirvonen has given himself the best possible start to Rally Mexico by winning this morning's Qualifying Stage.


1: Hirvonen. Citroen DS3 WRC. 03:57.2
2: Novikov. Ford Fiesta RS WRC. 03:57.9 (+0.7)
=3: Neuville. Ford Fiesta RS WRC. 04:00.4 (+3.2)
=3: Ostberg. Ford Fiesta RS WRC. 04:00.4 (+3.2)
5: Ogier. Volkswagen Polo R WRC. 4:01.1 (+3.9)
6: Sordo. Citroen DS3 WRC. 04:01.2 (+4.0)
7: Latvala. Volkswagen Polo R WRC. 04:01.5 (+4.3)
=8: Atkinson. Citroen DS3 WRC. 04:01.6 (+4.4)
=8: Al Attiyah. Ford Fiesta RS WRC. 04:01.6 (+4.4)
10: Block. Ford Fiesta RS WRC. 04:06.6 (+9.4)
11: Guerra. Citroen DS3 WRC. 04:09.4 (+12.2)
12: Prokop. Ford Fiesta RS WRC. 04:12.2 (+15.0)
13: Kosciuszko. MINI Countryman JCW. 04:14.2 (+17.0)


Ајде Мико, само така продолжи. ;D

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9492
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #58 на: Март 08, 2013, 15:35:23 pm »
Ништо од Мико! Ss1 и ss2 победници се Ожие и Невил, а на сс3 се рокнал Латвала што значи крај за него на Rally Mexico 2013.

Се извинувам за дабл.

Отсутен Filip_90

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1839
 • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: WRC Season 2013
« Одговори #59 на: Март 08, 2013, 20:51:35 pm »
Ништо од Мико! Ss1 и ss2 победници се Ожие и Невил, а на сс3 се рокнал Латвала што значи крај за него на Rally Mexico 2013.

Се извинувам за дабл.
Како ништо, ете го трет :)
По 7 извозени делници

1.S. OGIER              1:00:04.2
2.M. OSTBERG              1:00:17.1     +12.9
3.M. HIRVONEN      1:00:22.4    +18.2
4.T. NEUVILLE              1:00:30.3       +26.1
5.D. SORDO              1:01:09.6      +1:05.4
6.N. AL-ATTIYAH      1:01:48.3      +1:44.1
7.K. BLOCK              1:02:19.0    +2:14.8
8.B. GUERRA              1:03:06.5      +3:02.3
9.M. PROKOP              1:03:15.4           +3:11.2
10.M. KOSCIUSZKO      1:03:55.0      +3:50.8

Ogier на најдолгата, шеста по ред делница направи најголема предност, т.е 9 секунди бил побрз од вториот Hirvonen