Автор Тема: Materijal za tapaciranje krovovi !  (Прочитано 35108 пати)

Отсутен TDI-freak

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 58
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #30 на: 15 Август 2012, 17:40:57 pm »
zdravo,
sakam da zemam od ovoj materjalot sto nudite za krovot neznam kolku m2 mi treba se raboti za seat toledo 2000 god, pozz

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #31 на: 15 Август 2012, 18:04:52 pm »
materijalot se meri vo metri dolzni, sto znaci 2m dolzni ti treba za kolata. Cenata e 500 den 1m. pozdrav

Отсутен Sasooh

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #32 на: 14 Август 2013, 08:42:38 am »
Здраво,
Сакам да земам од матерјалот за тапациране на кровови- сив . ми треба ширина 1,5м  должина 2,5м. за голф 4 .
дали имате и и како да контактирам со вас?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #33 на: 18 Август 2013, 22:30:25 pm »
Ima materijal, 075 203 345

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17252
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #34 на: 18 Август 2013, 23:56:03 pm »
Самчо, имаш само сива боја? Има некоја темно зелена нијанса?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #35 на: 19 Август 2013, 09:32:04 am »
Siva samo ima.

Отсутен mickooo7

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 33
 • ne go potcenuvaj avtomobilot do tebe....
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #36 на: 19 Август 2013, 09:42:40 am »
Zaintresiran sum za tapacirot na Audi A3..98"  padnato e platnoto.. novo ili postoeckoto da se zalepi..sovet i cena..?
blagodaram
the real deal...

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #37 на: 19 Август 2013, 13:57:48 pm »
Sovet ti e da ne probuvaas voopsto so stariot, so sigurnost nema da uspee. Mora da si nabavis nov, cenata e 500den 1m x 1.5m. Nie ne gi lepime,toa samo tapetar. Pozdrav

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #38 на: 19 Август 2013, 15:25:39 pm »
Ми треба матерјал за тапацирање на „кровови„ ама од оној на постарите коли што е
Како со ситни дупчиња што изгледа има нешто такво?

Отсутен SaseMajstorot

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 509
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #39 на: 24 Август 2013, 00:09:59 am »
Оди до отпад, одери 2-3 стоедени и заврши си работа... Јас така го изнапраев моето фичо кај што фалеше...
Како Југо нема друго! - и поарно шо нема!

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6090
 • 69
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #40 на: 24 Август 2013, 00:16:11 am »
Ми треба матерјал за тапацирање на „кровови„ ама од оној на постарите коли што е
Како со ситни дупчиња што изгледа има нешто такво?

Видов некаде, ама да ме убиеш каде!!!
Некаде каде што продаваат материјали, од типот скај...
хмммм...
Да провериш на пластичарска улица, накај касарната кога одиш, има еден дуќан од десна страна, после сите продавници што продаваат само еко кожа...Можно е, не велам со сигурност, да има и таков материјал...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #41 на: 24 Август 2013, 09:29:40 am »
Toj e eko koza materijal, znaci pobaraj kaj sto prodavaat eko koza, nie nemame takov materijal.

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #42 на: 27 Август 2013, 17:20:42 pm »
најдов карши рамстор, кожа е од времето им се останати треба да идам да земам

Отсутен martin_bt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2515
 • Дете Битолчанче
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #43 на: 20 Април 2016, 19:28:00 pm »
Самчо некоја слика од материјалот можиш да пуштиш, да видам дали е сличен со тој од колата?
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Materijal za tapaciranje krovovi !
« Одговори #44 на: 21 Април 2016, 09:12:51 am »
Zdravo, imame 9 modela na materijali, sigurno nesto isto ima. Na slika nemoze da se primeti tocnata boja, a i redovno ni se menuvaat nijansite, najdobro e na lice mesto da se vidi.