Општо > Техника и Опрема

Совет за часовник

(1/223) > >>

Dean:
планирам да си купам часовник, па би сакал малце помош. Се мислам помеѓу неколку модели на Casio G-Shockhttp://watchid.mk/mk/products/casio-g-shock/G-7710-1ER-g-shock

цена 4990 денари
http://watchid.mk/mk/products/casio-g-shock/AW-590-1AER-g-shock

цена 5990 денари
http://watchid.mk/mk/products/casio-g-shock/GD-100-1AER

цена 6490 денари
http://watchid.mk/mk/products/casio-g-shock/GA-100-1A4ER

цена 7490 денари


не мора да бидат баш овие, прифаќам сугестија и за други модели, но цената да не биде над 8000 денари и моделот да биде црн.

velestrumf:
Ја би ти препорачал да земеш од Edifice серијата на Casio. Имаат прекрасни модели, а цените им се достапни (или барем беа, ја мојот одамна го имам земено).

Успут, НЕ би препорачал зимање саат од My Time (или како се викаше тоа у ГТЦ), поради несоодветен однос со клиенти, несоодветна техничка поддршка, итн итн...

Dean:
не признаваат гаранција такви работи ?

velestrumf:
Ќе треба да ги дигнеш у ваздух за да ти признаат гаранција, а после тоа „време ќе помине“ додека да си го земеш саатот од сервис.

Vlatce-Vectra:
vaka sega moze malce ke bidete skeptici ama do sega licno za mene i za zenami imam kupeno 4 saati casio  + 2 saata imam zemeno za poklon isto casio..e sega skepticnosta vo moabetov e sto saatite gi kupiv na bitpazar kaj tipot sto prodava orginal casio casovnici vekje 10  i povekje godini...ima ogromen izbor na maski i zenski saati site najnovi modeli i ima katalog sve sto sakas nosi...e sea tragicno e sto nema nikakva garancija kaj nego ama zatoa cenata e od 1500 pa nagore poevtino nego vo dukjan...
vidi kaj nego pa moze kese zalakomis nesto da zemes inace tezgata mue na bitpazar kaj sto prodavaat patiki vo toj red na kjos eden e toj so orginal saati..
kolega lani zema casio edifice  so bela pozadina vo aerodrom na net najdovme mu go prodavaa za 6000 denari  a vamo go zema za 4000. so malo cenkanje barase 4400 ama drz nedaj za 4000 dade

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија