Автор Тема: Градина  (Прочитано 146213 пати)

Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7011
Одг: Градина
« Одговори #825 на: 17 Јули 2024, 13:01:33 pm »
Се познаваат водоотпорните кои се.

Присутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 509
  • ibiz.mk
Одг: Градина
« Одговори #826 на: 17 Јули 2024, 13:51:56 pm »
Не зимај од оние што од едната страна имаат само гума


може се водоотпорни али не до толку, најубаво ако најдеш оние од сите страни што се гумирани, или во црево што се


и ако ти се за двор, најубаво 220В да земеш не 12-24, да го избегнеш моментот на трафо/адаптер, па и он да е водоотпорен.

Јас одамна земав за елка украсување во двор, чисто како идеа. има такви што светат постојано(без оние модови на трепкање)

Отсутен fcwizard

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 199
Одг: Градина
« Одговори #827 на: 17 Јули 2024, 15:53:31 pm »
Во железарите продаваат 100ден од метар.
Продаваат, но дали е водоотпорно?
Оние што ги видов беа целосно гумирани т.е како во црево, приклучните работи како адаптери не знам дали се водоотпорни ама ледот беше.