Автор Тема: Упатства за полесно снаоѓање на форумот  (Прочитано 19482 пати)

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1637
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #30 на: Јануари 24, 2022, 20:06:21 pm »
Ај види појаснувањето од Зеро во оваа тема дали ќе ти помогни. https://forum.carclub.mk/index.php/topic,5055.0.html Можеби интерфејсот на имгур е малку сменет ама ќе се снајдиш.

За поставување на видео ќе мораш прво да го прикачиш на youtube или на некоја слична платформа па после да го линкуваш на форумов.

Отсутен brewster

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 45
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #31 на: Јануари 25, 2022, 00:21:27 am »
За видео можеш и на Google Drive, со public link, би требало да функционира.
Да, interface-от на Imgur е сменет, ама сега е можеби уште побрзо и полесно.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7315
 • Добра плата
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #32 на: Јануари 25, 2022, 02:01:36 am »
За Imgur има копче Simple Machines, исто како за YouTube.
Само кликаш на иконката   i   и додаваш линк од видеото.

Ziltoid The Omniscient

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6151
 • French diamond
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #33 на: Август 03, 2022, 22:44:47 pm »
Има некој друг проблеми со youtube видеа, мене ми дава invalid youtube link, го бришам и s то и пак истото..

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28565
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #34 на: Август 04, 2022, 07:49:07 am »

Еве бе... Го ставаш видеото во ваков формат?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=S16MmC2PYPU[/youtube]

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6151
 • French diamond
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #35 на: Август 04, 2022, 13:15:24 pm »
Да, незнам зошто, прво требаше да го ставам линкот измеѓу [/url] таг, па потоа цело тоа измеѓу [/youtube] и така функционира..битно работи  :)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19926
Одг: Упатства за полесно снаоѓање на форумот
« Одговори #36 на: Август 04, 2022, 18:33:37 pm »
Можеш и само делот после watch да го ставиш во youtube.

[you tube]S16MmC2PYPU[/youtube]