Автор Тема: Месец ипол не можам да го отворам форумов  (Прочитано 6168 пати)

Отсутен Kikulec

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 64
Здраво,

Месец ипол не можам да го отворам форумов, цело време ми дава „This page can’t be displayed“ на Internet Explorer, „This site can’t be reached“ на Chrome, „The connection has timed out“ на Firefox, итн. Во текот на тие месец ипол, само еднаш почна да се отвора, пред две недели од прилика, беше ок неколку дена, и сега пак исто. Користам кабелски интернет од Телекабел. Главниот сајт carclub.mk се отвора без никаков проблем цело време, само форумов не се отвора. Момелно сум преку Tor Browser, и преку Tor Browser форумот се отвора без никаков проблем цело време.

Некој друг со истиот проблем, или совет што би можело да биде?
« Последно менување: 15 Мај 2019, 11:52:42 am Kikulec »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Месец ипол не можам да го отворам форумов
« Одговори #1 на: 15 Мај 2019, 10:32:33 am »
Ај пиши ми ја во ПП твојата IP адреса.

Отсутен Sephiroth

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 400
Одг: Месец ипол не можам да го отворам форумов
« Одговори #2 на: 15 Мај 2019, 15:25:08 pm »
Воедно пробај да смениш DNS адреси, стави OpenDNS 208.67.220.220/208.67.222.222 или GoogleDNS 8.8.8.8/8.8.4.4

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3781
Одг: Месец ипол не можам да го отворам форумов
« Одговори #3 на: 15 Мај 2019, 15:31:24 pm »
I jas go imav istiot problem, preku wifi nesakase da se otvara forumov, a preku netot na tel sakase. I se javiv vo Vip mi ja smenija ip adresata i sea e ok  ;D

Отсутен Kikulec

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 64
Одг: Месец ипол не можам да го отворам форумов
« Одговори #4 на: 15 Мај 2019, 18:04:59 pm »
Пред малку се отвори форумов, пролистав неколку теми, и пак истото, сега повторно сум преку Tor Browser, инаку DNS-ите ми се тие од Google...

Отсутен mazdamk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
Одг: Месец ипол не можам да го отворам форумов
« Одговори #5 на: 16 Февруари 2020, 10:52:51 am »
Година и кусур не можам да се најавам.
Сакам да го користам стариот профил, а не можам.
Баниран ми бил профилот. :(
Зошто? Која е причината? :-[

Можевте барем причина да пратите, па самиот да се одјавам и да ве поздравам на заминување ако толку сум пречел. Ниту предупредување ниту ништо.  :'(

Фала на вниманието... поздрав и секое добро. :'(
Цитат
Се извинуваме SELECT, забрането ви е да го користите овој форум!
Вашата забрана нема да истече.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Месец ипол не можам да го отворам форумов
« Одговори #6 на: 16 Февруари 2020, 19:52:12 pm »
Многу ретко банираме, може да се поклопила IP адреса со некој спамер што е баниран. Ќе проверам, трпение.

--

Едит: Сега видов, има некоја default забрана поставена на yandex e-mail адреси, као филтрирање за ботови. Поради тоа е. Не било ништо против тебе конкретно, само те ќарил филтерот.

Пиши ми во ПП e-mail адреса друга за профилот (и некаква потврда дека си стварно ти SELECT), ќе ја сменам и ќе можеш да се логираш.

Отсутен mazdamk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
Одг: Месец ипол не можам да го отворам форумов
« Одговори #7 на: 16 Февруари 2020, 20:05:32 pm »
Еве оваа што ја имам за овој профил искористи ја за другиот да не биде yandex.
Види и тој дали одговара и исклучи филтрите. Аман 2020 дојде цела година небеф уклучен.

btw како да потврдам дека сум SELECT?  :-\
Лозинката од тој профил си ја знам на пример. Не знам како поинаку освен само да се логирам.
« Последно менување: 16 Февруари 2020, 20:11:03 pm mazdamk »