Автор Тема: Sijalici  (Прочитано 15823 пати)

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3201
Одг: Sijalici
« Одговори #30 на: 18 Март 2018, 21:38:16 pm »
Одлично напишано, уште нешто ме интересира дали имаш проблем со приемот на радиото кога се вклучени?(чест проблем кај сијалиците од алиекспрес купени)

Немам никаков проблем со радиото, си работат сијалиците нај нормално исто како халогенки.

Отсутен aleksandarbt

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 793
 • Opel zafira 2.0 125 kw
Одг: Sijalici
« Одговори #31 на: 23 Ноември 2018, 18:00:08 pm »
Bideki gi pisuvate vo mnozina me interesita cenata na primer od 1450 denari e za edna ili dve sjalici komplet?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Sijalici
« Одговори #32 на: 25 Ноември 2018, 08:32:04 am »
@aleksandarbt   - za dve :)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Sijalici
« Одговори #33 на: 25 Ноември 2018, 18:48:39 pm »
Ијас да ги пофалам лед сијалиците од кај самчо.. H7 наместив пред 1 месец и светат одлично во нови фарови со проектор..  Добро е што сијалицата (диодите) можиш да ги вртиш и носиш понапред поназад за да светат попрецизно (да не ти забегува некој зрак)

Првата слика е од 1 година возен ксенон (појма немам зошто така лошо светат, можда се потрошени)... А втората слика е од Лед сијалиците од кај самчо..
Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5432
Одг: Sijalici
« Одговори #34 на: 25 Ноември 2018, 23:00:24 pm »
Jas pred 2 dena zemav  od kaj niv obicni H7 valeo+50% i za cena i razlika od obicna h7 sto imav odlicni se prezadovolen.Malce pobela svetlina imaat od obicnata ama zatoa vidlivosta e pogolema. E sega kolku kje traat neznam ama za tie pari se super. Baska deckoto dosta usluzliv sto raboti na ruzveltova i popust mi napravi.