Автор Тема: Вести од Автомобилскиот Свет  (Прочитано 331958 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Вести од Автомобилскиот Свет
« Одговори #1890 на: 12 Февруари 2024, 18:26:08 pm »
https://www.rts.rs/vesti/svet/5364639/otklonjena-kljucna-prepreka--kineski-elektricni-automobili-preplavice-evropu.html
20% попусти во најава.
Плус Тесла во земјава со ок цени.


Гаќите полни.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6947
Одг: Вести од Автомобилскиот Свет
« Одговори #1891 на: 18 Февруари 2024, 01:13:16 am »
Audi's New Design Boss Comes From Land Rover

After spending 10 years at the helm of Audi design, Marc Lichte is stepping down to take a new (and unspecified) role within the company. Starting June 1, Massimo Frascella—the architect behind the Land Rover Defender, Discovery, Velar, and Range Rover—will oversee the styling of all new models in the Audi lineup, including upcoming electric vehicles.

Е не, од BMW ќе го земат. Препаметен потег.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Вести од Автомобилскиот Свет
« Одговори #1892 на: 18 Февруари 2024, 01:40:59 am »
Или му скурчило од коцкасти или Ауди има да стане коцкасто - едно од тие трите. :D
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16664
 • Keep it 100
Одг: Вести од Автомобилскиот Свет
« Одговори #1893 на: 20 Февруари 2024, 17:41:44 pm »
Е не, од BMW ќе го земат. Препаметен потег.

Не беше истиот од BMW до сега? Тука се негде со решетките.

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1047
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Вести од Автомобилскиот Свет
« Одговори #1894 на: 20 Февруари 2024, 20:15:18 pm »
@Deni  од тоа што приметив ти си по кинезиве генерално мислење за овој модел ?

Geely Atlas

https://www.youtube.com/watch?v=1EwbN4eBexU

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Вести од Автомобилскиот Свет
« Одговори #1895 на: 20 Февруари 2024, 20:24:30 pm »
Јас везе немам со кинезите. Не сум седнал одамна во кинез, а би сакал.

Реално на вакви видевца не се гледа тоа што е важно, односно дали е поцинкувана каросеријата, дали има звучна изолација како што треба колата и дали има задоволително управување.

Вака добро делува.

Инаку кај кинези, важно е да се види и со што гуми доаѓаат. Ако се со некоја марка што не соодветствува на премиум сегментот или висока средна класа, треба да се замени. И да се урачуна трошокот во цената на колата.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10127
Одг: Вести од Автомобилскиот Свет
« Одговори #1896 на: 24 Февруари 2024, 21:38:00 pm »
https://www.klix.ba/auto/pohlepna-i-nezasita-evropa-uvodi-nove-namete-na-automobile-sa-unutrasnjim-sagorijevanjem/240223170

Како запнале тоа технократине, те бустери, те даноци, те не знам таргети секакви, да ти се згади живеењето.