Автор Тема: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY  (Прочитано 17639 пати)

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3467
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #15 на: 01 Јуни 2011, 19:58:24 pm »
Дали имате некоја полир паста со покрива гребаници и колку пари е?

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #16 на: 03 Јуни 2011, 14:25:38 pm »
Дали имате некоја полир паста со покрива гребаници и колку пари е?Zdravo.Ima,eve pogledni gi ovie dve sredstva:

1. 18427 - Средство за полирање ферал 400 мл   -   450 ден


2. http://www.dogsecurity.mk/mk/dvd-in-dash-pleeri/details/674/10/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%A1%D0%A0%D0%95%D0%94%D0%A1%D0%A2%D0%92%D0%9E-%D0%97%D0%90-%D0%97%D0%90%D0%A8%D0%A2%D0%98%D0%A2%D0%90-%D0%9D%D0%90-%D0%91%D0%9E%D0%88%D0%90-400ml.html
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Maks

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 253
  • RACE CHIP
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #17 на: 08 Јуни 2011, 09:38:32 am »
Dobar den,mi treba XENON sijalica H4 4300 50W bi xenon ili kako i da se vika,so dolgo i sredno xenon.

Dali ima i koliko kosta?
Штета што не сум се родил 30 години порано.
Сакам коли од железо не од пластика,пластични имав пред пубертет.  

FrontWD Sucks!!!

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #18 на: 08 Јуни 2011, 10:04:08 am »
Дали имате некоја полир паста со покрива гребаници и колку пари е?

Zdravo.Ima,eve pogledni gi ovie dve sredstva:

1. 18427 - Средство за полирање ферал 400 мл   -   450 ден

2. http://www.dogsecurity.mk/mk/dvd-in-dash-pleeri/details/674/10/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%A1%D0%A0%D0%95%D0%94%D0%A1%D0%A2%D0%92%D0%9E-%D0%97%D0%90-%D0%97%D0%90%D0%A8%D0%A2%D0%98%D0%A2%D0%90-%D0%9D%D0%90-%D0%91%D0%9E%D0%88%D0%90-400ml.html

Што муабет си напраивте-алал нека ви е !

Полир паста што покрива гребаници-тоа е нешто ново изгледа ;D ;D ;D

Освен боја другар ништо друго не покрива,али ако ти пробај си со полир ;)

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #19 на: 08 Јуни 2011, 12:25:23 pm »
А бе има едно полир пасти во боја,демек покриваат ама гола вода се и тие !
А инаку гребаниците можиш да ги извадиш со група полир паста!
Мачкаш на гребнатинките груба паста и полираш и потоа со фина целата кола ја полираш и готово.
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #20 на: 08 Јуни 2011, 12:27:51 pm »
А бе има едно полир пасти во боја,демек покриваат ама гола вода се и тие !
А инаку гребаниците можиш да ги извадиш со група полир паста!
Мачкаш на гребнатинките груба паста и полираш и потоа со фина целата кола ја полираш и готово.

Јове значи ако има гребаница-НЕМОЖЕШ да ја покриеш туку само да го истругаш делот околу гребаницата,само за да не се познава толку-а за да се покрие како што кажав и претходно само боја ;)

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #21 на: 08 Јуни 2011, 15:53:02 pm »
Е па тоа реков,,,,да го истругаш.......со полирот  :)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #22 на: 08 Јуни 2011, 15:56:50 pm »
А бе има едно полир пасти во боја,демек покриваат ама гола вода се и тие !
А инаку гребаниците можиш да ги извадиш со група полир паста!
Мачкаш на гребнатинките груба паста и полираш и потоа со фина целата кола ја полираш и готово.

Мислам дека рече да ги извадиш ;)

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #23 на: 08 Јуни 2011, 22:36:48 pm »
A бе грешив,леле па тииии......
Ме донесе на бесилка...  ;)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #24 на: 08 Јуни 2011, 22:38:04 pm »
A бе грешив,леле па тииии......
Ме донесе на бесилка...  ;)

Ништо падна на приемен испит Јове :(

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #25 на: 12 Јуни 2011, 23:11:25 pm »
Дали имате некоја полир паста со покрива гребаници и колку пари е?

Zdravo.Ima,eve pogledni gi ovie dve sredstva:

1. 18427 - Средство за полирање ферал 400 мл   -   450 ден

2. http://www.dogsecurity.mk/mk/dvd-in-dash-pleeri/details/674/10/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D0%A1%D0%A0%D0%95%D0%94%D0%A1%D0%A2%D0%92%D0%9E-%D0%97%D0%90-%D0%97%D0%90%D0%A8%D0%A2%D0%98%D0%A2%D0%90-%D0%9D%D0%90-%D0%91%D0%9E%D0%88%D0%90-400ml.html

Што муабет си напраивте-алал нека ви е !

Полир паста што покрива гребаници-тоа е нешто ново изгледа ;D ;D ;D

Освен боја другар ништо друго не покрива,али ако ти пробај си со полир ;)
Dobar den,mi treba XENON sijalica H4 4300 50W bi xenon ili kako i da se vika,so dolgo i sredno xenon.

Dali ima i koliko kosta?Ja se izvinuvam brat,ama ne sum ukapiral sto tocno mi bara JoveVW,citam ( polir pasta )...... i vikam -da ima polir pasta,nemoj tolku rigorozni zabeleski da davas pa ti pa podma,hahaha
 
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #26 на: 12 Јуни 2011, 23:18:51 pm »
Најбитно од се е дека конечно знаеш со кој праиш муабет :) :) :)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #27 на: 12 Јуни 2011, 23:23:16 pm »
Најбитно од се е дека конечно знаеш со кој праиш муабет :) :) :)


Da ne se vidovme denes ,seuste ke bev u konfuzija...
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #28 на: 12 Јуни 2011, 23:24:12 pm »
Најбитно од се е дека конечно знаеш со кој праиш муабет :) :) :)


Da ne se vidovme denes ,seuste ke bev u konfuzija...

А се знаеме 10-тина години ;D ;D ;D

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: !!! NOVO !!! AVTO KOZMETIKA VO DOG SECURITY
« Одговори #29 на: 12 Јуни 2011, 23:29:27 pm »
Најбитно од се е дека конечно знаеш со кој праиш муабет :) :) :)


Da ne se vidovme denes ,seuste ke bev u konfuzija...

А се знаеме 10-тина години ;D ;D ;D


Da,,,Ima 10. Da ne go zaboravime i Ace Karpa - Eden od najdobrite mehanicari u Sk..
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk