Автор Тема: Мајстори кои ги препорачувам  (Прочитано 1006 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4271
Одг: Мајстори кои ги препорачувам
« Одговори #15 на: Јануари 14, 2022, 17:43:09 pm »
Опелџии, пишете/препорачајте добар мајстор за опел во Скопје.
mislam deka momentalno Bojan od Lisice poaren i postrucen nema. Problem e sto e usvet i non stop e guzva tamo so koli. Jas do sega sum imal samo pozitivno iskustvo so nego.
Vtor za opel onoj pozadi lukoil na vlez vo Skopje Tance li kako se vikase i toj e dosta spremen ama kako karakter e sacuvaj boze ama kako kje go nacekas dali e stanat levo ili desno.
Za sofersajbni promena i reparacija Sashe bivsi sef od Novus na sofersajbnite. Si go znae zanaetot poshteno. Garaza drzi karsi LocoCroco vo kisela voda

Отсутен deksa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 994
Одг: Мајстори кои ги препорачувам
« Одговори #16 на: Јануари 16, 2022, 08:30:17 am »
Фарбарија, полирање, китирање - 075-268-367 - Блајо, се наоѓа под Реплек Тафталиџе.
Извлекување дупки на каросерија - Авто гаража ФИМ - https://www.facebook.com/pages/category/Product-Service/Avto-Garazha-FIM-111747917220683/
Поправка на шофершајбни - 078222282 - Саше, има гаражиче во Кисела Вода.
Pozitivno iskustvo so Sase, svaka cast za srabotenoto.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32783
 • Таков е животот... јебига
Одг: Мајстори кои ги препорачувам
« Одговори #17 на: Јануари 16, 2022, 13:13:20 pm »
Фарбарија, полирање, китирање - 075-268-367 - Блајо, се наоѓа под Реплек Тафталиџе.

Блајо ми е комшија, со оглед дека неговото сработено кај мене и на спаркот и на меганот не издржа ни 6 месеци и со оглед на тоа дека некогаш го бараат да го тепаат па се крие дома, јас не би го препорачал воопшто Блајо. Аматер е, нема ни алат ни работилница како треба.
Едино само фарови што знае да полира, за тоа има пофалба ама генерално не го бива.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6765
Одг: Мајстори кои ги препорачувам
« Одговори #18 на: Јануари 16, 2022, 13:14:37 pm »
Фарбарија, полирање, китирање - 075-268-367 - Блајо, се наоѓа под Реплек Тафталиџе.

Блајо ми е комшија, со оглед дека неговото сработено кај мене и на спаркот и на меганот не издржа ни 6 месеци и со оглед на тоа дека некогаш го бараат да го тепаат па се крие дома, јас не би го препорачал воопшто Блајо. Аматер е, нема ни алат ни работилница како треба.
Едино само фарови што знае да полира, за тоа има пофалба ама генерално не го бива.

Затворете ја темава ај. ;D ;D ;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32783
 • Таков е животот... јебига
Одг: Мајстори кои ги препорачувам
« Одговори #19 на: Јануари 16, 2022, 13:16:50 pm »
Фарбарија, полирање, китирање - 075-268-367 - Блајо, се наоѓа под Реплек Тафталиџе.

Блајо ми е комшија, со оглед дека неговото сработено кај мене и на спаркот и на меганот не издржа ни 6 месеци и со оглед на тоа дека некогаш го бараат да го тепаат па се крие дома, јас не би го препорачал воопшто Блајо. Аматер е, нема ни алат ни работилница како треба.
Едино само фарови што знае да полира, за тоа има пофалба ама генерално не го бива.

Затворете ја темава ај. ;D ;D ;D
Крај!

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5145
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Мајстори кои ги препорачувам
« Одговори #20 на: Јануари 18, 2022, 23:16:51 pm »
Da preporacate nekoj sto bi mozel ukrasna nekoja folija da m8 zalepi vo enterier, ot na Fabiata, se misli za interior trim.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11239
Одг: Мајстори кои ги препорачувам
« Одговори #21 на: Јануари 19, 2022, 12:50:02 pm »
Da preporacate nekoj sto bi mozel ukrasna nekoja folija da m8 zalepi vo enterier, ot na Fabiata, se misli za interior trim.

https://www.facebook.com/autofolijavuli/ само што е Прешево и не знам што цени бара ама работи јаки коли што значи би требало да е добар.

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3621
Одг: Мајстори кои ги препорачувам
« Одговори #22 на: Јануари 19, 2022, 13:28:58 pm »
Хм, овде може и тема мајстори што не ги препорачуваме, ќе се заборавиме од пишување.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5080
 • French diamond
Одг: Мајстори кои ги препорачувам
« Одговори #23 на: Јануари 19, 2022, 13:37:12 pm »
Де бре, за една фолија лепење Србија го пуштивте чоекот, малку фирми да не има низ Скопје.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2266
Одг: Мајстори кои ги препорачувам
« Одговори #24 на: Јануари 19, 2022, 14:19:15 pm »
Дарко VW VAG Experts Радишани +38978311651, јас таму ги сервисирам возилата, доктор е за нерешливи проблеми, како и за менувачи, сум пратил доста луѓе, сервисира само VW групација, од Фабија до Карера.
Во склоп на сервисот, во друга гаража има и одличен авто електричар 071393942 , педантерија невидена.

ЕДИТ: Локација, тука се 2та сервиси.
Automotiv Start
071 393 942
https://maps.app.goo.gl/BxFdfbJ6wLkfXjhJ9
« Последно менување: Јануари 19, 2022, 17:18:04 pm t0m1cA »

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19202
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Мајстори кои ги препорачувам
« Одговори #25 на: Јануари 19, 2022, 15:01:06 pm »
Дарко VW VAG Experts Радишани +38978311651, јас таму ги сервисирам возилата, доктор е за нерешливи проблеми, како и за менувачи, сум пратил доста луѓе, сервисира само VW групација, од Фабија до Карера.
Во склоп на сервисот, во друга гаража има и одличен авто електричар, педантерија невидена, број накнадно ќе пишам.

Стави и локација.

Присутен ivanxh

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 308
Одг: Мајстори кои ги препорачувам
« Одговори #26 на: Јануари 19, 2022, 15:52:54 pm »
Фарбарија, полирање, китирање - 075-268-367 - Блајо, се наоѓа под Реплек Тафталиџе.

Блајо ми е комшија, со оглед дека неговото сработено кај мене и на спаркот и на меганот не издржа ни 6 месеци и со оглед на тоа дека некогаш го бараат да го тепаат па се крие дома, јас не би го препорачал воопшто Блајо. Аматер е, нема ни алат ни работилница како треба.
Едино само фарови што знае да полира, за тоа има пофалба ама генерално не го бива.
Де бе, прв пат слушам вакво нешто за Блајо. Освен што знае доста да збори и си е скапџија, јас и уште 3-4ца што сум ги донел кај него сме доста задоволни од сработеното.