Автор Тема: VW Мотори 1.4 TSI 122/125hp  (Прочитано 3174 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32490
 • Таков е животот... јебига
Одг: VW Мотори 1.4 TSI 122/125hp
« Одговори #15 на: Ноември 25, 2019, 18:51:06 pm »
На све. Шо не си земеш диезел?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49901
 • Махер
Одг: VW Мотори 1.4 TSI 122/125hp
« Одговори #16 на: Ноември 25, 2019, 19:03:53 pm »
Или јапанец/кореец кој е сеуште под гаранција.

Отсутен icka

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 8
Одг: VW Мотори 1.4 TSI 122/125hp
« Одговори #17 на: Ноември 28, 2019, 09:00:00 am »
На све. Шо не си земеш диезел?

Дизелот не би рекол дека е права ствар

Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5820
Одг: VW Мотори 1.4 TSI 122/125hp
« Одговори #18 на: Ноември 28, 2019, 09:21:26 am »
Ок , некој да даде совет на што да се внимава на бензинец произведен после 2012 VW групација ?
После 2013 на ништо, моторите немаат никакви проблеми засега.

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4134
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: VW Мотори 1.4 TSI 122/125hp
« Одговори #19 на: Април 30, 2020, 12:59:17 pm »
Да не отварам нова тема, ќе ја искористам оваа бидејки станува збор за VW мотор, конкретно 2.0 FSI 2007

Истите прашања, на што да се пази, дали има некои познати, чести и сериозни дефекти?

Нема да се монтира плин (којзнае дали воопшто може), така ќе се вози, му треба на човек кој не вози повеќе од 5к годишно.