Автор Тема: Korektori za grebnatinki !!!  (Прочитано 12969 пати)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Korektori za grebnatinki !!!
« на: 07 Април 2011, 00:34:06 am »
Visoko kvalitetni, efikasni, korektori za grebnatinki od Motip !

Korektor za grebnatinki na BOJATA, odnosno na grebanica kade sto e izvadena bojata ( obicno tie grebnatinki se na haubata kako tocki ili vo vid na linii napraveni so kluc) Proizvodot moze da se najde vo okolu 100 nijansi, sklucitelno efikasen odkoga ke se nanese i isusi ne se odstranuva od nadvoresni vlijanija !!!

http://www.samad.com.mk/product.asp?p=2&ID=49Korektor za grebnatinki na lakot, odnosno na grebanicata kade sto bojata ne e izvadena a lakot e osteten ( grebnatinki pri udar od drugo vozilo, nadvoresni vlijanija, odpadoci od drvja i td) popoznat kako " skrecer " . Visoko kvalitetna abrazivna pasta koja ima visoka mok na odstranuvanje grebnatinki, i so proizvodot sledi specijalna krpa za poliranje grebnatinki ...

http://www.samad.com.mk/product.asp?p=2&ID=33

« Последно менување: 07 Април 2011, 00:39:23 am Samco »

Отсутен maci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1339
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #1 на: 07 Април 2011, 08:57:00 am »
колку пари е коректорот за гребаници?
форд фиеста 1,4 тдци

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #2 на: 07 Април 2011, 17:09:14 pm »
Korektor za bojata, znaci prviot proizvod e 250 den, moze da se najde kaj nas vo prodavnicata i Hubo marketot ...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54546
 • Махер
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #3 на: 07 Април 2011, 17:20:07 pm »
А за бандажи оправање има нешто? Сега приметив моите се удирани од камчиња и слично и имаат исти вакви линии како на пежово на видеото што беше.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #4 на: 07 Април 2011, 19:29:18 pm »
Deni, korektorot e boja, i mozes da go naneses kade sakas... jas mislam deka e vozmozno dokolku normalno ne e izgrebam mnogu i da ne se grebnatinite premnogu dlaboki...

Отсутен maci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1339
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #5 на: 07 Април 2011, 21:17:25 pm »
Korektor za bojata, znaci prviot proizvod e 250 den, moze da se najde kaj nas vo prodavnicata i Hubo marketot ...

ако правам навлаки кај вас може ли наместо освежувачот за клима што го давате како поклон да ми дадете еден коректор?
форд фиеста 1,4 тдци

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #6 на: 07 Април 2011, 21:21:30 pm »
Zdravo... za zal, akciski proizvod e Osvezuvacot za klima i nema da mozeme da ve usluzime so korekot kako zamenski proizvod... no sekako imas -10% popust taka da ke ti dojde kombinacijata dosta eftino ! pozdrav

Отсутен proff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
 • no comment at the moment
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #7 на: 08 Април 2011, 20:59:17 pm »
Дали имате некој полир за оштетен лак на поголема површина? Значи не за гребнатинки туку за поправање на оној впечаток на стара боја и рапава каросерија?
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #8 на: 08 Април 2011, 22:30:07 pm »
Па ке бараш полир за сјај на стара боја прво со неа после со полир со восок ке поминеш и супер ке биде.Самад колку што видов на страницата имаат и за стара боја и за полир со восок со восок
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #9 на: 09 Април 2011, 03:11:03 am »
zdravo... kako sto veke Jove kaza, imame polir za stara boja i sekako polir i vosok tecna pasta ... www.samad.com.mk pobaraj vo proizvodi MOTIP i vidi dali e toa toa sto go baras ! pozdrav

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #10 на: 09 Април 2011, 11:31:21 am »
Самчо, Јове ти е подпарол тука... не се секирај, го бива малиот... :)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #11 на: 09 Април 2011, 16:38:28 pm »
Riki, primetuvam... ako ne da go vrabotime kaj nas u firma, go biva gledam ;))

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #12 на: 09 Април 2011, 17:48:21 pm »
Да да... може гледам, и со навлакиве партал прави... дајте му да ви биде застпаник за Западна Македонија :)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #13 на: 09 Април 2011, 17:50:48 pm »
Да да... може гледам, и со навлакиве партал прави... дајте му да ви биде застпаник за Западна Македонија :)

 Dа не не ветрее тука сите да работи у  Samad... :D

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: Korektori za grebnatinki !!!
« Одговори #14 на: 09 Април 2011, 20:05:36 pm »
hahahahaha za zal i toa golema zal ne raboti kaj nas, ali spremen e deckoto go biva :))