Автор Тема: Проблем со графичка (веројатно :))  (Прочитано 22832 пати)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Проблем со графичка (веројатно :))
« Одговори #105 на: 10 Јануари 2012, 10:10:19 am »
Хепа вака... Од Анхоч ми рекоа да ги заменам новите плочки за други, откај што сум ги купил, пошто немало DDR2 со 4GB, за да правам замена на моите, со доплата. Ми рекоа дека не би требало ради тајминзите да биде, арно ама, дека постоела и можност... Така да, кај и да е, ќе почнам да збирам пари за нова машина, па да праам масовен апгрејд :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54860
  • Махер
Одг: Проблем со графичка (веројатно :))
« Одговори #106 на: 10 Јануари 2012, 10:20:59 am »
Хепа вака... Од Анхоч ми рекоа да ги заменам новите плочки за други, откај што сум ги купил, пошто немало DDR2 со 4GB, за да правам замена на моите, со доплата. Ми рекоа дека не би требало ради тајминзите да биде, арно ама, дека постоела и можност... Така да, кај и да е, ќе почнам да збирам пари за нова машина, па да праам масовен апгрејд :)
на цело село!