Автор Тема: Bada 2.0  (Прочитано 3128 пати)

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3795
 • Боинг 747
Bada 2.0
« на: 22 Ноември 2011, 01:23:25 am »
Има ли некој искуство со инсталација на bada 2.0 на Samsung Wawe II ?????

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Bada 2.0
« Одговори #1 на: 22 Ноември 2011, 01:31:44 am »
јас, што те интересира

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3795
 • Боинг 747
Одг: Bada 2.0
« Одговори #2 на: 22 Ноември 2011, 01:38:36 am »
Каде да најдам линк и ако ја инсталирам дали се е ок или треба плус да се рчка со сетинзи?? да не останам без телефон:):)

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Bada 2.0
« Одговори #3 на: 22 Ноември 2011, 01:52:22 am »
јас сум инсталирал повеќе пати, постои шанса да го заебеш телефонот, но ако ги следиш упатствата не би требало. Ако зезнеш со 2.0 firmware-от секогаш можеш да се вратиш на постара верзија. на следнава страница ти е се објаснето http://badadownload.com/2011/03/samsung-wave-s8530-firmwares.html

еве го упатството да не се мачиш


само да знаеш, 2.0 уште не е официјална има доста багови и батеријата ја цица како луда

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3795
 • Боинг 747
Одг: Bada 2.0
« Одговори #4 на: 22 Ноември 2011, 01:55:42 am »
Фала за одговорот, јас мислев дека е официјална па да ја инсталирам ама најдобро да почекам да не правам експериминти :)

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: Bada 2.0
« Одговори #5 на: 22 Ноември 2011, 01:58:16 am »
во принцип не е многу комплицирано изгледај го прво видеото и читни некој туторијал, ако ти фаќа окото пробај