Гласање

Кој е вашиот фаворит ?

1. Rakun4e
8 (13.6%)
2. ExtremeBt
8 (13.6%)
3. Fic_CC
17 (28.8%)
4. DARK MK1 GTI
3 (5.1%)
5. bobson
18 (30.5%)
6. VLATKO
4 (6.8%)
7. Igor
1 (1.7%)
8. Nakolce
0 (0%)

Вкупно гласови: 59

Гласањето е затворено: Септември 24, 2012, 00:09:10 am

Автор Тема: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI  (Прочитано 16410 пати)

Отсутен bobson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 303
 • RB26DETT Z2
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #90 на: Септември 24, 2012, 12:01:57 pm »
Благодарам за честитките, благодарам на сите што гласале за мене, доста тесно беше, искрено не ни очекував дека ќе бидам меѓу првите а не па да соберам највеќе гласови.
Сите креации си беа со свој шарм, гласав за ExtremeBt некако највеќе се двоеше од другите, на фиц голфчето има супер боја и бандаж ама на AMG браникот според мене не му е место на голф.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #91 на: Септември 24, 2012, 12:10:57 pm »
Нека ми извини Фиц, ама изглеа ја го пласирав Бобсон на прво место, коа го фатив задниот воз за гласање :)

Убедливо најопако ми делуеше. И на Игор црвениот не е лош :)

На Ракун4е ептен ме бендиса исто така :)

Кај Фиц не ми се свиѓаше бојата (иако комбинацијата убија, ама не ми ја фаќа око) и башка предниот браник не ми пасуе некако на Голф :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #92 на: Септември 24, 2012, 13:55:21 pm »
Мерцедесов е добар предолг за тјунинг според мене има на него работа еден куп!
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52108
 • Махер
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #93 на: Септември 24, 2012, 14:00:40 pm »
Бандажот на Фиц ги доби 16 од 17те гласа!
Aiiii kako sum utnal! Na Rakunce mislev! Ne na Fic!

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #94 на: Септември 24, 2012, 16:05:45 pm »
Cestitki Bobson neka ti se mnozat ;D
Ficc cestitki i za tebe ;D
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16608
 • Keep it 100
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #95 на: Септември 24, 2012, 22:20:00 pm »
Ајде бе слика за трет натпревар!

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1429
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #96 на: Септември 25, 2012, 22:11:24 pm »
И? 190ката?

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2309
 • Имигрант
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #97 на: Септември 25, 2012, 22:16:39 pm »
^^^
Ти како дизајнер.. одбери слика и турај... Па да палам пеинт и да работам :D

Отсутен VTR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 737
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #98 на: Септември 26, 2012, 00:38:43 am »
Мој предлог е победникот да постави слика :)

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1429
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #99 на: Септември 27, 2012, 16:06:58 pm »
Толку од виртуелните тјунинзи ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41979
 • Il Moderatore
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #100 на: Септември 27, 2012, 17:01:26 pm »
Ај следниот понеделник ќе стаиме нешто :) нека има пауза една недела :) Да не ја исцедиме инспирацијата на луѓето одма ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17661
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #101 на: Септември 29, 2012, 13:03:16 pm »
Што бидна со третитот ??

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2309
 • Имигрант
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #102 на: Септември 29, 2012, 13:36:02 pm »
Толку од виртуелните тјунинзи ;D
пари фалат за да не бидат виртуелни...

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16608
 • Keep it 100
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #103 на: Септември 30, 2012, 03:37:23 am »
Ја предлагам оваа слика за следниот натпревар!


Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5219
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Втор Photoshop Tuning натпревар - Volkswagen Golf VI
« Одговори #104 на: Септември 30, 2012, 10:11:20 am »
Ја предлагам оваа слика за следниот натпревар!

+1
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!