Автор Тема: Квалитетот на VW.  (Прочитано 226889 пати)

Отсутен ikeyaro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 138
Квалитетот на VW.
« на: Септември 20, 2012, 10:13:51 am »

Крајната реплика ми се свиѓа највеќе:

"Now do that to your Hyundai or Honda" :)
« Последно менување: Јануари 21, 2013, 21:19:14 pm Banzai »

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32194
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #1 на: Септември 20, 2012, 10:18:07 am »
Друже, шти ти текна да отвараш ваква тема? Што си правиш беља? Знаеш ли дека е забрането на форумов да се зборува против VW? А само да го фалиме па ќе бидеме неискрени ;D

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5948
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #2 на: Септември 20, 2012, 10:18:23 am »
го имало клипчево овде и претходно.

Незнам само дали се однесува за ГТИ серијата или воопшто за сите Голф 6. Ако е случај за сите, имаме членови па може да се проба  ;D ;D ;D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49191
 • Махер
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #3 на: Септември 20, 2012, 10:20:07 am »
 

Отсутен ikeyaro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 138
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #4 на: Септември 20, 2012, 10:20:55 am »
Не знаев кај да го постирам, па затоа овде го постнав во генерални муабети пошо глеам дека има и за други автомобили, а за VW нема тема :)

Бтв, одговорот од Hyundai:


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32194
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #5 на: Септември 20, 2012, 10:29:30 am »И после фрли ги. Демек било тест на VWОтсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17646
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #6 на: Септември 20, 2012, 10:31:01 am »
Еве кој одсуствувал од часови ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26750
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #7 на: Септември 20, 2012, 10:31:19 am »
На тоа видеото од тестирањето на VW му фали Dukes of Hazard музиката.

Во секој случај, валидна тема за дискусија. I'll allow it. :D

@Falanga: Watch it. ;)

Отсутен ikeyaro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 138
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #8 на: Септември 20, 2012, 10:38:41 am »
Хахаха :D р`чнав кај што не треба, а?

Фаланга, на која групација припаѓаш ако не е тајна? :)

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5948
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #9 на: Септември 20, 2012, 10:38:55 am »
Каква дискусија, дајте тоа Голфовите на проба ;D ;D ;D

Присутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7530
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #10 на: Септември 20, 2012, 10:40:00 am »
here we go again ......

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32194
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #11 на: Септември 20, 2012, 10:44:18 am »

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2144
 • Слобода или смрт
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #12 на: Септември 20, 2012, 10:51:46 am »
Во друштво кај нас, значи во коли во кои што се возам има
корса купена 2500 евра
рено клио купено 2300 евра
голф 4 купен 4000 евра
југо
и кадетот но за нив нема што да коментирам на темава

најлошо и најспоро е реното. но и најскоро купено од сите овие нема неколку месеци а веќе километражата откажа целосно возеш 40 во следниот момемт 140 :D
голфот има илјада и една фалинка од неотварање и не заклучување на врати на пример за да отвориш гепек треба да влечеш сајла :D до дефект со цела шалт табла нешто слично со реното. не работи ни клима ни ништо а и е поспор од корсата не во максимална но во забрзување да. се тоа откажа во рок од неполни 2 години
корсата работи се цаком паком како од фабрика. има шибер, клима, и најбитен момент е дека е најмногу малтретирана и возена од сите тие.
Од секојдневната пракса што ви ја опишав и од она по што јас можам да заклучам колку е кој квалитетен голфот за парите не вреди воопшто.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26750
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #13 на: Септември 20, 2012, 10:54:45 am »
голф 4 купен 4000 евра

Кој во германија коштал 2000 евра. Тоа збори доволно.

Во секој случај, четворките имаат некои проблеми кои им се очекувани. Од лично искуство знам дека скоро на сите коли што се на таа платформа им цркаат микропрекидачите за брава во вратите.

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3714
 • Боинг 747
Одг: Квалитетот на VW.
« Одговори #14 на: Септември 20, 2012, 11:01:16 am »
хаха темава требда да се премести во комедии фото и видео хахаха дефинитивно :)