Автор Тема: Како да го (под)средиме сообраќајот во Скопје?  (Прочитано 100490 пати)

Отсутен loopz

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3453
  • Жгл' б гл'б
Одг: Како да го (под)средиме сообраќајот во Скопје?
« Одговори #990 на: Мај 06, 2021, 22:58:21 pm »
Прееска се исклучив од обиколница на новиот булевар во Радишани, Карпош се викаше, така?

Семафорот беше заглавен на црвено-жолто за право и зелено за лево. Никогаш досега немам видено такво нешто. Чудно, но сите намалуваа тука во случај да прелета некој од споредните улички.

Мука го фатило каде го насадиле, па пошандрцал скроз...
И роботите имаат тикови.
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata