Автор Тема: Проблем со гасење на компјутерот  (Прочитано 2418 пати)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6596
 • French diamond
Проблем со гасење на компјутерот
« на: 13 Септември 2012, 18:57:13 pm »
Имам проблем со гасењето на пц - то, одкако ќе го изгаснам, се слуша звук на гасење, се гаси мониторот... ама куќиштето и маусот продолжуваат да светат, и се слуша исиот звук како кога работи компјутерот. Треба да го исклучам од позади на 1-0 прекунувачот за да се изгаси. Ако го прицнам дугмето за пуштање, се појачва светлината на дугмето, и почнува нормално да се пали комп.

Отсутен Steff_Maja

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 188
  • FaceBook
Одг: Проблем со гасење на компјутерот
« Одговори #1 на: 13 Септември 2012, 19:05:33 pm »
Пробај со друго напојување да видиш дали исто така ќе ти работи.
MB: ASUS Sabertooth P67 CPU: Intel Core i7 2600K 4.5 Ghz CPU Cooler: Cooler Master Nepton 240M RAM: 16 GB Kingston Hyper X Genessis 1600 Mhz SSD: Samsung 830 128GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + WD Caviar Blue 1TB + Seagate 2TB VGA: ASUS GTX 770 DC II PSU: Cooler Master Silent PRO M2 1000W Case: HAF 932 (Advanced) + NZXT Sentry 2 Monitor: Samsung SyncMaster SA350 23" Full HD Led Optical: Optiarc DVD-RW Keyboard & Mouse: Logitech MK260 Speakers: Logitech Z680

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6596
 • French diamond
Одг: Проблем со гасење на компјутерот
« Одговори #2 на: 14 Септември 2012, 01:11:18 am »
Абе под гаранција е, арно ама му го однесов еднаш таму се беше во ред, сега пак почна. Ако го однесам пак, ко за малер пак ќе работи како шо треба, и јас ќе испаднам будала...

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: Проблем со гасење на компјутерот
« Одговори #3 на: 14 Септември 2012, 01:26:58 am »
Reinstaliraj Chipset drajveri.
Izgleda kako Power management drajverot da ne raboti kako treba.

Отсутен Steff_Maja

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 188
  • FaceBook
Одг: Проблем со гасење на компјутерот
« Одговори #4 на: 15 Септември 2012, 17:38:40 pm »
Носи го пак.
Не му се секирај.
MB: ASUS Sabertooth P67 CPU: Intel Core i7 2600K 4.5 Ghz CPU Cooler: Cooler Master Nepton 240M RAM: 16 GB Kingston Hyper X Genessis 1600 Mhz SSD: Samsung 830 128GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + WD Caviar Blue 1TB + Seagate 2TB VGA: ASUS GTX 770 DC II PSU: Cooler Master Silent PRO M2 1000W Case: HAF 932 (Advanced) + NZXT Sentry 2 Monitor: Samsung SyncMaster SA350 23" Full HD Led Optical: Optiarc DVD-RW Keyboard & Mouse: Logitech MK260 Speakers: Logitech Z680