Автор Тема: Проблем со графика - се бара јунак да го реши :)  (Прочитано 7234 пати)

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17309
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Проблем со графика - се бара јунак да го реши :)
« Одговори #30 на: 27 Август 2012, 16:23:19 pm »
Ај вака со ред:

Прво што би направил јас, влези во инсталираните драјвери и види кај има (!) поправи му ги тие драјвери (ако воопшто ги има)... немаше такви драјвери
Потоа инсталирај ги сите можни Direct X верзии почнувајки од 9.0ц па до последната што ја поддржува XP... 9.0с е последна верзија компатибилна со ХР
Потоа инсталирај му ги сите Updates на XP вклучувајки и Service Pack 2 (можда има и 3 не сум у тек со XP повеке...) ЅР3 од мајка имаше инсталирано
Потоа најди програмче за OpenGL i Direct 3D за графичката (многу од графичките ги имаат тие додатоци со драјверот, но НЕКОИ немаат... ) предлог некој? Ati Catalyst е програмата што е од самиот драјвер, би требало да врши работа
потоа (ако само на фул скрин зеза) инсталирај ги кодеците за видео приказ, најдобра работа за кодеци ке напраиш ако симнеш K-Lite Mega Pack кој е фрее :) (без крак) не бива...
и ако ништо од ова не функционира, тогаш навистина мора да проверам во живо за да можеме да продолжиме со „поправката“

Конекцијата моментално е 256/256 аплоуд/даунлоуд оти го потрошив лимитот. Ако е доволна за проверка, пробајте и ти и Фаланга да ме излечите.
« Последно менување: 28 Август 2012, 12:45:23 pm MartinAlfista »