Автор Тема: Citroen Dyane 6 LC 1980 - Реставрација  (Прочитано 15886 пати)

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Citroen Dyane 6 LC 1980 - Реставрација
« Одговори #180 на: Мај 29, 2022, 22:30:13 pm »
Прилеп има фабрика за стакло, прават шофершајбни, оваа нема никакви кривини, мож да прашаш чисто информативно колку ќе те кошта, можи да е ефтино.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 187
Одг: Citroen Dyane 6 LC 1980 - Реставрација
« Одговори #181 на: Мај 29, 2022, 22:33:59 pm »
Све опции се у игра, на крај осеќам ќе биде ново... инаку да, нема кривини ни ништо, крај краева извадим од дома еден.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 187
Одг: Citroen Dyane 6 LC 1980 - Реставрација
« Одговори #182 на: Јуни 30, 2022, 14:02:19 pm »
Вчера регистрирана повторно. Све супер си е, само неделава да сменам дихтунг на карбуратор дека малку влажи, мало штелуење и гас како и до сега. Максимално си уживам со кровот отворен иако уште не е среден скроз. Зедов и боиче по код да се пополни на ситници каде е пројдено со Раст Конвертер и некои ситници у ентериер и екстериер ако треба.





Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 187
Одг: Citroen Dyane 6 LC 1980 - Реставрација
« Одговори #183 на: Јуни 30, 2022, 20:40:17 pm »
Некое сликиче у меѓувреме напраено. Имав и еден проблем, не полнеше алтернаторот а ни требаше дента и се изнагура кој стигна за палење. :D Средено одма утредента, отворен супер е, проблем бил некој за'рѓан штраф, го смени и нема гајле од тогаш.







Sent from my SM-A715F using Tapatalk