Автор Тема: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD  (Прочитано 132112 пати)

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен shajka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 171
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #31 на: 18 Мај 2011, 14:03:50 pm »
Прашање до САМАД - Дали до сега имате направено навлаки  за Шевролет Круз и дали сите детаљи на седиштата се запазени особено делот на задната клупа кој се вади / склопува како наслонач?

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #32 на: 18 Мај 2011, 17:11:23 pm »
Zdravo Shajka,

Da ne preteram ali edno stotina Cruze-a se napraveni do sega, taka da nema nikakov problem da se napravat.

Kako sto veke dosega nekolku pati napomenavme, nie sme edinstvenite koi navlakite gi pravime po stepovite na sedisteto za da izgleda verno na orginalot. Naslonot za raka ne e nikakov problem i toj go izrabotuvame kako orginalot, za da moze ne preceno da si funkcionira.

Cenite se 2500 denari so mebel stof materijali gratis montaza i 1 godina garancija, i
3500 denari od avto tapacir materijali so gratis montaza i 2 godini garancija.

Kako clen na Car Club dobivate i 10% popust na cenata.

Povelete do kaj nas da go vidite najgolemiot izbor na materijali vo Makedonija.

Pozdrav,

www.samad.com.mk
info@samad.com.mk
mob: 075 203 345
тел: 02 2611 593

WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #33 на: 30 Мај 2011, 17:52:39 pm »
имам едно прашање, јас пошто сум од Охрид, во Скопје можам да останам еден ден, дали е можно да дојдам сабалјето и до крај на работното време да се завршат навлаките ?

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #34 на: 30 Мај 2011, 22:51:28 pm »
Zdravo Dean ...

sekako deka e mozno takvo nesto, ne vo rok od eden raboten den , nego najmnogu za 4 saati bi bilo gotovo voziloto... sepak za podetalni informacii treba da mi kazes za koe vozilo se raboti, i da se javis nekolku dena unapred da go potvrdis terminot , za da go cuvame ... pozdrav
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17252
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #35 на: 01 Јуни 2011, 23:38:54 pm »
Самчо, уште едно прашање до тебе: дали правите тапацири како на гојдо што му изработивте, ама во скај? Значи да се слични на седиштето, убаво припиени и така натаму, ама скаени...

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #36 на: 02 Јуни 2011, 07:18:19 am »
Zdravo Martin ... vaka, pravime se i sesto, moze da se izraboti, sepak treba da se vidi kolata da znam sto treba da se pravi... kako i da e, vo ovoj moment sme vo pregolema guzva so naracki, taka da ne sum siguren koga ke mozam da odvojam 2-3 dena za tvojata kola , no dokolku se odlucis treba da se cueme da pomines da vidime pa da se dog ... pozdrav
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17252
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #37 на: 02 Јуни 2011, 12:09:56 pm »
Сега и не сум за ваква инвестиција, на есен здравје. Сакав само да прашам дали работите со скај зашто налетав на таков скај што не се растегнува и не се лити. Ќе исконтактираме понатаму сигурно!

Присутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3464
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #38 на: 08 Јуни 2011, 09:38:40 am »
Здраво
Се работи за рено меган 2007 ме интересира да прашам кои цени одат навлаките и дали поправате седишта?
И уште едно битно прашање бидејќи на предните седишта има AIR BAG дали навлаката би му сметала и дали има некое решение за тоа?
Поздрав
« Последно менување: 08 Јуни 2011, 09:53:18 am Prcot »

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33857
 • Таков е животот... јебига
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #39 на: 08 Јуни 2011, 14:10:30 pm »
Еве како изгледа навлака од Самад стара 3 полни години. Некој праша за оджување, ако не ги одржуваш никако ќе изгледаат вака:


Јас сум презадоволен и кога ќе се искинат овие (а не изгледаат како да ќе се искинат во скоро време) пак ќе одам кај Самад и ќе купам.

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #40 на: 08 Јуни 2011, 15:45:53 pm »
Правена ти е по кројка за споаркот или универзална вака убаво се погодила ?
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33857
 • Таков е животот... јебига
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #41 на: 08 Јуни 2011, 16:06:13 pm »
Самад мислам дека немаат универзални. За секоја кола или веќе ги имаат димензиите или обавезно ги земаат и ги шијат во Бутел.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #42 на: 08 Јуни 2011, 16:14:31 pm »
Правена ти е по кројка за споаркот или универзална вака убаво се погодила ?

Де бре Јове, за Спарк ли по нарачка треба навлаки...?

Во Самад ги прават за 5 минути од парчиња што им остануваат од навлаките за Мерцедес и Ауди ...;D ;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33857
 • Таков е животот... јебига
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #43 на: 08 Јуни 2011, 16:18:05 pm »
Во Самад ги прават за 5 минути од парчиња што им остануваат од навлаките за Мерцедес и Ауди ...;D ;D
LOL!

Иначе ги прават за три-четири дена, па кога ќе ја однесеш колата пак ја премеруваат, па ги корегираат, па ги монтираат, се на се без 3 саати не проаѓаш.

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #44 на: 08 Јуни 2011, 19:37:33 pm »
Zdravo... za Megane se pravat po merki, tipska znaci po krojkite na sedistata...popravame sitni raboti, malce iskinato sediste, dopolnuvanje na sunger no dokolku ne e mnogu ostetena ... sto se odnesuva do Air bagot ima resenie za toa, voopsto nema da preci...

Inaku, za sekoja kola se pravat po merka, ne se irabotuva po universalni merki i krojki pa da se prekrojuva za da odgovara za nekoja kola, sekoja kola svoja prikazna ... :D pa i za YUGO duri, tipskata ne e ista kako universalnata... normalno imame universal no toa e veke drugo ... :D sportex ne ja odkrivaj tajnata za irabotka na Spark PLEASE :)) haha pozdrav
WWW.SAMAD.COM.MK