Автор Тема: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD  (Прочитано 132111 пати)

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #15 на: 28 Март 2011, 20:00:20 pm »
Е извини сеа мислев е исто  ;)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #16 на: 28 Март 2011, 23:55:07 pm »
Zdravo

Jove so najdobra namera da ni pomogne go pisal postot, megutoa cenata za sekoja kola ne e ista... bidejki se raboti za dzip, ke moras da pomines da pogledneme sto treba da rabotime, kakvi se sedistata i se razbira kakov materijal ke odberes... ne sum siguren za tocnata cena dodeka ne vidime... kako i da e 10% popust + podarok ke dobies sigurno... pomini i ke se dog. Pozdrav

Фала Samco. Прва прилика ќе дојдам....

Отсутен maci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1339
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #17 на: 30 Март 2011, 13:37:31 pm »
samco = samad ?

дали имате шаблони за новата форд фиеста или треба да дојдам на лице место? дали шаблоните ги вадите вие лично или ги имате оригиналните фабрички кројки на седиштата?
цените од 2200 и 3200 се со веќе израчунат попуст?

на тусонот гледам дека едниот шав не е сошиен добро т.е. собира матерјалот.исто на бмв 5 на средишниот дел =наслонувачот на раката нема прави шавови=бранови.

« Последно менување: 30 Март 2011, 13:54:41 pm maci »
форд фиеста 1,4 тдци

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #18 на: 30 Март 2011, 13:47:07 pm »
самад  и самчо е исто (различни луге од иста фирма)
И цените не се со израчунат попуст мислам
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #19 на: 30 Март 2011, 18:06:53 pm »
Zdravo
Sablon za novata Fiesta imame, sme pravele navlaki za nea ... sablonite gi vadat nasite majstori, sekako fabricno nemoze da imas sablon za sedistata, nego nie gi vadime po krojkite na samoto sediste ( steta sto nemam slika da zakacam od Fiesta) inaku Tucsonot, savot e sosien kako sto treba, pravo i kvalitetno ( 5 konci na overlook masina) istutkano e vo montaza, slikano e pred poslednata proverka i prezateganje, inaku i den denes gi koristi covekot i se besprekorni, sto se odnesuva do BMW - to savovite isto taka se pravi, odnosno se stepani po fabricnite linii, tie samite izlagaat za nijansa vo dolniot del na naslonot za raka, taka e i kaj nas napraveno, nie gi sledime liniite na fabricnoto sediste ... se slucuva kolata da dodje so propadnati sedista ( unisteni od sedenje, pa savot mora i kaj nas da bide ist neli ? :)  inaku dokolku gi razbiras savovite i odredeni snajderski raboti mozes samiot da dades predlog na lice mesto dokolku naracas kaj nas navlaki, ke go prifatime bez problem ! :) inaku cenite za tvojata kola se 2200 i 3200 zavisno od kvalitetot na sredisniot materijal , na toa sledi 10% popust + podarok OSVEZUVAC ZA KLIMA, od motip ... pozdrav i se nadevam se gledame za mestenje navlaki ! :D

Отсутен maci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1339
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #20 на: 30 Март 2011, 21:22:25 pm »
кажи ми уште до колку работите сабота и недела?
форд фиеста 1,4 тдци

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #21 на: 31 Март 2011, 07:36:31 am »
Nedela ne rabotime, a sabota sme do 16:00.

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
ПОТСЕТУВАЊЕ: ГОЛЕМА ПРОЛЕТНА АКЦИЈА ВО САМАД!!!
« Одговори #22 на: 02 Април 2011, 16:41:00 pm »
ДРАГИ ЧЛЕНОВИ И ПОСЕТИТЕЛИ НА CAR CLUB,

БИ САКАЛ ДА ВЕ ИЗВЕСТАМ ЗА НАШАТА НАЈНОВА ПРОЛЕТНА АКЦИЈА!!!

ВО ПЕРИОД ОД 19.03.2011 ДО 01.05.2011 ЗА СЕКОЈА КУПЕНА ПАТОСНИЦА И АВТО НАВЛАКА, БЕЗ РАЛИКА УНИВЕРЗАЛНА ИЛИ ТИПСКА, ДОБИВАТЕ ГРАТИС ОСВЕЖУВАЧ НА КЛИМИ ВО ВРЕДНОСТ ОД 320 ДЕНАРИ (види: http://www.motip.com/?page=23&id=844) СО МИРИС ПО ВАШ ИЗБОР!!!

КОЛИЧИНИТЕ СЕ ОГРАНИЧЕНИ

ПОБРЗАЈТЕ!!!

Поздрав и ве очекуваме,

www.samad.com.mk
info@samad.com.mk
mob: 075 203 345
тел: 02 2611 593

*акцијата важи за стоката на лагер
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен draey

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 31
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #23 на: 04 Април 2011, 16:40:49 pm »
Која е цената за навлаките и патосниците за форд фокус 2008г 
:)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #24 на: 04 Април 2011, 17:15:23 pm »
Zdravo
Navlakite za Focus se 2200den poeftinata i 3200 poskapata varijanta... Patosnici za Focus tipska orginal po merka so fixing e 1800den ... na se ova imas 10% popust i podarok osvezuvac za klima od Motip (vrednost 320den) pozdrav

Отсутен mixer

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #25 на: 04 Април 2011, 21:18:05 pm »
Поздрав до Samad,ме интересира колку би ме чинеле навлаки за  новата шкода октавија,се разбира ако имате слики би било супер.Ме интересира дали мозе да изработите гумена подлога за во багазник и колку би чинела.Поздрав.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #26 на: 04 Април 2011, 22:30:53 pm »
Zdravo... Navlaki za Skoda Octavia moze da se izrabotat, 3500 den ke te kostaat, po merka, tip top !:) za bagaznik ke mora da proveram dali vo fabrikata ima model za Octavia i dokolku si zainteresiran za naracka da vidam kolku bi te cinele i za kolku vreme bi mozele da stignat ... 075 203 346 kontaktiraj me, pa ke se dog sto i kako ... pozdrav

Отсутен Obicen

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 52
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #27 на: 06 Април 2011, 23:06:44 pm »
Samco мислам прашањето може да е супер тупо  ??? ама како се одразуваат навлаките (кои патем речено по сликите се  исклучително изработени) на греењето на седиштата?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #28 на: 06 Април 2011, 23:20:19 pm »
Greenjeto na sedistata ne i preci na navlakata da si ja vrsi svojata rabota, e sega normalno greacite bez navlaki poveke ke great odkolku so navlaki, ama ke great sigurno, navlakata e maximum 0.5cm debela ...

Отсутен Obicen

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 52
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #29 на: 06 Април 2011, 23:33:28 pm »
Greenjeto na sedistata ne i preci na navlakata da si ja vrsi svojata rabota, e sega normalno greacite bez navlaki poveke ke great odkolku so navlaki, ama ke great sigurno, navlakata e maximum 0.5cm debela ...
Благодарам на одговорот!