Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2853650 пати)

Отсутен fcwizard

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 191
Не е крив тој со аудито ние сме криви шо таквите како него ги оставаме нечепнати веднаш по секоја таква ситуација.
Колку ситуации имаме годишно со смртни последици кај шо дегенериците лежат со 3/5 години или не лежат воопшто.

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5234
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Другар бурекџија поминал таму накај работа 10мин пред дешавката; на трепкач биле семафорите..  псоле него 10мин дошол колегата и го прашал виде ли сообраќајката/

И што сега ај, тој со аудито ќе испадне у право; првентво на минување со 200км/ч. ???
Близок на колега живее во близина, истрчале веднаш после сударот. Девојчето уште било свесно, само кажало „јас на зелено поминав“ и се онесвестило.

Мора да има камери таму, не само на семафорот туку две бензински и куп фирми. Вака од луѓе тешко да се заклучи. Тоа за семафорите, а идиотот што возел 200+ тоа е за доживотно одземање дозвола и макс. затворска казна, а јас лично би гласал и да уведеме смртна казна во легислатива.


Реално со 200 да иде во град прво треба да биде малумен, второ тешко дека ќе го приметиш па не знам колку внимателно да се приклучуваш/преминуваш булевар. Тоа се некои 56 метри во секунда, сметај дека за неколку секунди поминал 300-400 метри... Тотално нема шанси да не се вклучиш на булевар или да преминеш раскрсница, затоа што таму некаде далеку има имбецил што надоаѓа ретардирано брзо. Сакам да кажам било каква претпазливост не може да те спаси од такви идиоти. Добро кажуваат и други, на вакви треба поинаку да им се пресудува.

Лани пешакот што го убија на пешачки буквално немаше време два чекора да се врати за да се спаси. На такви брзини времето на реакција е невозможно мало.
« Последно менување: 08 Мај 2024, 08:40:33 am Van »

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2171
Цементара некаде,пред 15 мин демек....

Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6925
 • хаУс мајстор
Се надевам нема некој ни крив ни должен повреден во најмала рака. За возачот исто се надевам дека добил добра лекција во животот, иако на потешкиот пат, но се надевам.

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4980
 • Пиши лаже
Братот изгубил контрола, ама изгледа на 150км/ч. Со пропишана брзина ако изгубиш контрола, нема да се превитка вака...Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7079
Дечково ако преживее, втор роденден нека слави.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13648
Цементара некаде,пред 15 мин демек....

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

SK 0668 BA мислам беше таблицата. 20 годишно дете.


Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10034
imat od 3 ta vo druga prefrleno i od mnogu sila izbegalo gaeto. E kolku pati kje su se zaebal taka, srekja na siroko pra takvi egzibicii i na 20km/h.
abe bmw mahsina jbg, ama mnogu treba da znajsh da e komandash.
Ko bajago "aren" bil vozacov, kontaktibilen.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Фтора му ја имат закачено ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10034

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2049
Бандерара по јус стандард праена.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8185
 • Малерозен дрводарец
Ова е на неколку метри од влез до стадион каде редовно играат фудбал малолетници.

По концептот "среќа во несреќа", не погодил термин кога таму е полно со луѓе и други автомобили во околина.

Сепак... колку и да ми е жал за секој ваков случај, дали сериозно возел 150 или пак тресат глупости сите без никакви факти од вештаци?
Јас во таа кривина ни со спортски болид не би влегол така, а не пак со ебена кутија на тркала...

Ама, јебига... младост / глупост...
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10034
Abe vidi, kruzanje so 50 sigurno ne bilo, ama SE store.

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1541
Порше Тајкан ганц нов распарчен на Гологанов кај Импексел 2.