Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2848855 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11714
 • Архитект
Под Реплек "Кај Чичо" имаше некоја дешавка, џип беше плеснат од страна, не знам што се случило. Мноооогу заебан е тој пешачки премин, плус од тоа уличето вртат на полна линија, често се случуваат глупости.

Боја на Маканот? Слика?

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4440
 • Шо да пишам тука?🤔
Тој со Астрата од мајка му was one upped by the возачот на BMW-то.
На истото место тој секоја вечер прави трки и предизвикува и побрзи возила , с класи, ф10ки 530д и така натаму, доволно е да наседне некој и да се случи хаос. Жално е што ме напднавте, а ете што се случи. Тука пребрзо се вози.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5433
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Под Реплек "Кај Чичо" имаше некоја дешавка, џип беше плеснат од страна, не знам што се случило. Мноооогу заебан е тој пешачки премин, плус од тоа уличето вртат на полна линија, често се случуваат глупости.

Боја на Маканот? Слика?
Crna  boja, 4ri izduvi BK tablici ne zapamtiv broevi.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11714
 • Архитект
Жолти појаси да не имаше?

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5433
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Ne vidov, sepak daleku bese od patot ubutano pozadi ziva ograda.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6921
 • хаУс мајстор
Под Реплек "Кај Чичо" имаше некоја дешавка, џип беше плеснат од страна, не знам што се случило. Мноооогу заебан е тој пешачки премин, плус од тоа уличето вртат на полна линија, често се случуваат глупости.

„Фул ретард“ е решено таму. Сообраќај како за булевар ама на две ебaни ленти. Кога не работи семафорот (20 метри од „Чичо“) тогаш се дешава хаосот кога наидуваат гужви сообраќај а тие од приклучната учлица до Реплек бараат дупки за да се бутнат додека други на булеварот летаат пребрзо. Исто се дешаваат проблеми и кога некој врти преку полна линија за накај 24-ка (Женевска улица). Па во сето тоа имаш влагања излагања од Чичо, од пералната, сервисот за куми, улицата за накај Партизанска, итн. Калакypница е.

Инаку баш со тоа имам главоболки сега, земав мотокултиватор и треба деновиве да го возам горе накај Нерези. Ај за идење ќе станам рано, ама за враќање ќе биде „весело“.  :-/
Стави се во "Битпазар" мод, нема да те боли глава.

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4978
 • Пиши лаже
Неќна ми го пресекува комбе патот, паѓам од мотор и завршувам лошо, скршено рамо. Идат џандари во Болница, изјави записник и сл. и после тоа ми вика едниот "Поарно да си кажел дека си паднал по скали, вака може да има казна некоја минимална, неприлагодена брзина или нз што..." Вие се бодат или не сммеш да паднеш од мотор/точак...?
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1731
Вака му се отвора работа да прават записници, да земаат изјави, можеби и нешто друго треба да прават по службена должност. А ако си се сопнал, немало да треба да работат. Види во внатрешна контрола прашај ги дали советот е добар од полицајците, дали си постапил добро што си кажал како си се повредил  и дали требало да лажиш за причината како што те советувал полицаецот.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8566
 • Пичлеме
Сообраќајка кај Влајко на Партизанска

...и патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.А.(27) од с.Сарај...

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4092
Фотките се од сообраќајката? Што се десило вака да го однесе задниот дел упм :o

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8566
 • Пичлеме
Можи ќе има некое видео на Тик Ток...

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1072
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Сообраќајка кај Влајко на Партизанска

...и патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.А.(27) од с.Сарај...
Хорор :-[

Отсутен Bravo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1538
Едно општество за сите. Да го гушнеме племето како Распеани Скопјани што го гушкаа ГТЦ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3592
Само дупли вакви редење на секои 500м  ;D

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен stefanel984

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1056
Не помага. Викендов реку Косово до Тирана. Искрено поцивилизирано се вози таму него ли тука. Плус косоварите и тие имаат пресретнувачи пуштено. Затоа цела глупост тик ток, инстаграм, фб се дешава кај нас.  Треба пуштање камери, и да се врати она до 100 поени преполагање.  Пошо има имбецили кои би платиле и 500 евра годишно за казни. И пак ќе се курчат. Инаку Скопје задниве 5-6 месеца на неколку пати сум го возел накај 1.30 сабајле нема жив па ни мртов џандар.