Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2857595 пати)

Присутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3594
"Причина за трагичната сообраќајна несреќа во Кичево во која загинаа три лица бил т.н. Тикток предизвик, возење во спротивна насока од дозволената, наречен „предизвик ча-ча“, неофицијално дознава МКД.мк

Од МВР потврдуваат дека голфот возел во спротивната насока од магистралниот пат на влезот во Кичево.

Двете лица во голфот, К.Е. (32) и А.С. (20), двајцата од кичевското село Трапчин Дол, загинале на лице место, а возачот на пежото, возилото кое било на дозволената страна од патот, С.И. (19) починал на пат за болницата во Скопје"

Штета за момчето од Пежото, некои лудаци му ја украдоаа иднината
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6969
После Шарлота накај Белви, опасна сообраќајка, превртено БМВ Х6, а изгледа има и друго возило и доста тешко повредени. Кога поминав немаше уште брза помош и полиција стигнато.

А да, и се тоа на знак 70 км/ч.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7084
"Причина за трагичната сообраќајна несреќа во Кичево во која загинаа три лица бил т.н. Тикток предизвик, возење во спротивна насока од дозволената, наречен „предизвик ча-ча“, неофицијално дознава МКД.мк

Од МВР потврдуваат дека голфот возел во спротивната насока од магистралниот пат на влезот во Кичево.

Двете лица во голфот, К.Е. (32) и А.С. (20), двајцата од кичевското село Трапчин Дол, загинале на лице место, а возачот на пежото, возилото кое било на дозволената страна од патот, С.И. (19) починал на пат за болницата во Скопје"

Штета за момчето од Пежото, некои лудаци му ја украдоаа иднината

Единствено ми е жал што не се живи за вечно да скапат во затвор.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4494
 • Шо да пишам тука?🤔
Баш позади мене се преврти возило на излез од Скопје пред Хиподром. На кров... Во моментов.

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7309
"Причина за трагичната сообраќајна несреќа во Кичево во која загинаа три лица бил т.н. Тикток предизвик, возење во спротивна насока од дозволената, наречен „предизвик ча-ча“, неофицијално дознава МКД.мк

Од МВР потврдуваат дека голфот возел во спротивната насока од магистралниот пат на влезот во Кичево.

Двете лица во голфот, К.Е. (32) и А.С. (20), двајцата од кичевското село Трапчин Дол, загинале на лице место, а возачот на пежото, возилото кое било на дозволената страна од патот, С.И. (19) починал на пат за болницата во Скопје"

Штета за момчето од Пежото, некои лудаци му ја украдоаа иднината

Еден ебан булевар е во Кичево, и таму гнасното племе вози во контра. Стока проклета.

Баш позади мене се преврти возило на излез од Скопје пред Хиподром. На кров... Во моментов.

Тој излез на Скопје едната лента е раскопана, ќе ја санираат. Обележано е мислам, ама некој ако не видел на време можно е подзалетан да бил и некако да се десило што се десило.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4494
 • Шо да пишам тука?🤔
Два пати на сто метри подолу уште двајца.

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1488
Баш позади мене се преврти возило на излез од Скопје пред Хиподром. На кров... Во моментов.
Зар е можно 2 сообраќајки на исто место...

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29326
  • CARclub.mk
Пред помалку од еден саат поминав, се враќав кон Скопје, уште беа колите таму.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6928
 • хаУс мајстор
Под Реплек "Кај Чичо" имаше некоја дешавка, џип беше плеснат од страна, не знам што се случило. Мноооогу заебан е тој пешачки премин, плус од тоа уличето вртат на полна линија, често се случуваат глупости.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6969
Пред помалку од еден саат поминав, се враќав кон Скопје, уште беа колите таму.

Сега се враќав, нова сообраќајка на исто место, комбе плеснато у кола.
« Последно менување: 30 Март 2024, 20:19:57 pm AUUU »

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5438
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Под Реплек "Кај Чичо" имаше некоја дешавка, џип беше плеснат од страна, не знам што се случило. Мноооогу заебан е тој пешачки премин, плус од тоа уличето вртат на полна линија, често се случуваат глупости.
Macan-ot sakal da tica, se udril u Sportagot i skrsnal levo preku trotoar 0reku ograd u dvor kaj lugeto.
Strasno izgledase, imase trkalo ispadnato od Macanot, BK tablici znaci nekolku meseci star.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Присутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13662
После Шарлота накај Белви, опасна сообраќајка, превртено БМВ Х6, а изгледа има и друго возило и доста тешко повредени. Кога поминав немаше уште брза помош и полиција стигнато.

А да, и се тоа на знак 70 км/ч.

Затоа прееска го пренасочуваа сообраќајот. Морав преку Сингелич да одам.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4494
 • Шо да пишам тука?🤔
Брат ми баш вчера се движел тука и видел...
Локација АМСМ Прилеп.




https://youtube.com/shorts/ZuuRW2YtVWo?feature=shared

Присутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2972
Тој со Астрата од мајка му was one upped by the возачот на BMW-то.

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5234
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Под Реплек "Кај Чичо" имаше некоја дешавка, џип беше плеснат од страна, не знам што се случило. Мноооогу заебан е тој пешачки премин, плус од тоа уличето вртат на полна линија, често се случуваат глупости.

„Фул ретард“ е решено таму. Сообраќај како за булевар ама на две ебaни ленти. Кога не работи семафорот (20 метри од „Чичо“) тогаш се дешава хаосот кога наидуваат гужви сообраќај а тие од приклучната учлица до Реплек бараат дупки за да се бутнат додека други на булеварот летаат пребрзо. Исто се дешаваат проблеми и кога некој врти преку полна линија за накај 24-ка (Женевска улица). Па во сето тоа имаш влагања излагања од Чичо, од пералната, сервисот за куми, улицата за накај Партизанска, итн. Калакypница е.

Инаку баш со тоа имам главоболки сега, земав мотокултиватор и треба деновиве да го возам горе накај Нерези. Ај за идење ќе станам рано, ама за враќање ќе биде „весело“.  :-/