Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2853481 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6967
Ако бил пијан или дрогиран нема да му важи соигурувањето.
Нормален сигурно не бил за онака да им влези машки.
Сигурно има над 120 возено во град каде што е дозволено 50...
На тоа место,на таа кривина имаат изгинато досега неколку луѓе.
https://youtu.be/feWYWRN2-sM?si=HonDSQGxn4Z7Qa_Y


Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3660
Единствена штета е што не загинал на лице место, сега ќе има шанса пак да го повтори ова.... и недај боже да настрада некој невин следен пат.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1017
Ако бил пијан или дрогиран нема да му важи соигурувањето.
Нормален сигурно не бил за онака да им влези машки.
Сигурно има над 120 возено во град каде што е дозволено 50...
На тоа место,на таа кривина имаат изгинато досега неколку луѓе.
Од муабети шо се слушат од 180-200 возел, овој дел е на влезот од БИТОЛА булевар со 3 ленти така да има шанси толку да возел :D

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10034
Сите на овај свет сме грешноци немат невини.
Можит намерно удрил...

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Го нема видеото повеќе. Двајцата ми беа другари, и тој кој седеше назад и му се отвори вратата и се удри в дрво со главата, возачот не го познавам.
По муабети возено е 160 км/ч. Човекот со зафирата во кого удрија не знам дали преживеа.
https://4news.mk/teshka-soobrakajka-vo-tsentarot-na-prilep-povredeni-3-litsa-od-koi-dvajtsa-poteshko/

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10034
при удар се отворила вратата ?

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Да, имаше видео но од секаде е избришано, уште вечерта го избришаа. Видеото беше од надзорна камера од парфимеријата или од бутиците дали Apollo, дали тој до него...

Присутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4980
 • Пиши лаже
Глупаво разгалено детиште... Ова треба на место да го фанеш и да го отепаш, да го смачкаш како што ја смачкал колата.
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10034
Treba da go sednish i da mu kazish oti ne treba da pravi taka. So nasilje samo kje go razgorish gnevot vo nego. Beter kej bide. Barem po moe. A za da unishtish ushte eden zhivot ili za da otepash nekogo ne ti treba mnogu intelegencija ili pamet, mozhebi voopshto ne ti treba. Da go vratish v kolosek ti treba pamet, a nie chunki se smetame za razumni, pametni bikja. Ja taka bi igral. Mozhda gresha.

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3660
Treba da go sednish i da mu kazish oti ne treba da pravi taka. So nasilje samo kje go razgorish gnevot vo nego. Beter kej bide. Barem po moe. A za da unishtish ushte eden zhivot ili za da otepash nekogo ne ti treba mnogu intelegencija ili pamet, mozhebi voopshto ne ti treba. Da go vratish v kolosek ti treba pamet, a nie chunki se smetame za razumni, pametni bikja. Ja taka bi igral. Mozhda gresha.


Глупаво разгалено детиште... Ова треба на место да го фанеш и да го отепаш, да го смачкаш како што ја смачкал колата.

Единствена штета е што не загинал на лице место, сега ќе има шанса пак да го повтори ова.... и недај боже да настрада некој невин следен пат.

Еве и за вие важи истото, да не се повторуваме.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6403
 • Бенве сие бенве
Јас секогаш кога ќе видам ПП таблица бегам најмалку 500м подалеку од возилото. Или намалувам брзина да оди напрњд ако многу му се брза или ќе го одминам и ќе направам safety distance. По лоши шофери со таква голема желба за докажување немам сретнато.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5435
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Јас секогаш кога ќе видам ПП таблица бегам најмалку 500м подалеку од возилото. Или намалувам брзина да оди напрњд ако многу му се брза или ќе го одминам и ќе направам safety distance. По лоши шофери со таква голема желба за докажување немам сретнато.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ima, koli so tablici KI, i normalno TE(a gi vidis vtorive na kruzen begaj podaleku, oni sekogas imaa prednost)
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8571
 • Пичлеме
Општо, таблици МК/НМК ако видиш, за посигурно 500 метри од возилото. Голем дел од нацијата со такви таблици пати од комплекс на докажување... или незнаење.
Се случува и еден феномен, најчесто во летните периоди, има наплив на сељачко челаде со германски, итаљански, швајцарски таблици, погодено е од истиот горенаведен комплекс. Не е научно докажано, ама таков воздухот бил на нашево поднебје. Мал број се имуни на таквото влијание од воздухот.
Затоа, најсигурно е двете четири и растојание колку може поголемо, од сите горенаведени таблици :)

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10034
секој заслужува втора шанса.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Паметот не им е дојден, али што е тоа е...
Сите се здрави живи, само едниот малку криви со ногата во одењето...