Автор Тема: Компјутерски игрици  (Прочитано 384134 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5293
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2640 на: Октомври 20, 2023, 18:39:29 pm »
Razmisluvam pak da si go vratam nazad kompjuterot

https://youtu.be/nSE38xjMLqE?si=wHNOWq6cZ7FmlhfE

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4775
 • Пиши лаже
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2641 на: Октомври 20, 2023, 18:59:52 pm »
Да ти шитнам пц?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5293
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2642 на: Октомври 20, 2023, 23:21:44 pm »
Да ти шитнам пц?


Sent from my iPhone using Tapatalk
tnx
Pred da mi se rodi maliot taman sostaviv odlicna masina za igranje ama koga dojde maliov na svet morav da go dislociram kompjuterot nadvor od stanot da ne si rasturam brak :)

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4510
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2643 на: Октомври 21, 2023, 13:37:09 pm »
Ти го мислиш по жени оди се коцка, тој по компјутерници да ти одел за кантер :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2925
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2644 на: Октомври 25, 2023, 23:28:55 pm »
Сте за некое игриче (мид до хај рејнџ) мултиплеер да "испукаме" клаберски?
Не играм игри веќе одамна(брат ми надокнадува и за мене), па не знам кои се актуелни игри за мултиплеер моментално освен CS2(не ме бива џабе).

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5293
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2645 на: Октомври 26, 2023, 10:49:08 am »
Igravme so clenovi od forum pred nekolku godini cs na Telekabel serverot. Tepavme navecer vreme. Arno ama ostarevme vreminjata se smenija.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20436
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2646 на: Октомври 26, 2023, 11:23:22 am »
Јас у моментов ја таманам (кога ќе успеам да најдам време) Assassins Creed Unity.

Скоро сите претходни до оваа ги изиграв, со исклучок на Liberation и Rogue, пошо Liberation ми беше тапа, и ептен очигледно дека била за PSP или Vita (како и да е, не била за „нормална“ конзола), а Rogue ми беше ептен како Black Flag, само у ладна околина. Едноставно ми дојде премногу, пошо Black Flag ми беше стварно интересна, али малце долга, па одма после тоа ја играв и Freedom Cry, што пак беше со бродови, пирати и слично, па одма после тоа Rogue ми дојде премногу од истите ствари, само у различно пакување. Наредна мислам дека е Syndicate, ќе видам таа што ќе има да понуди, кога ќе дојде време.

Пред некое време ја изиграв Cyberpunk 2077, и ми требаше многу време додека да ја изиграм. Ја влечкав, ја тегнев, едвај се натерав да ја завршам. Претпоставувам дека поради тоа што не ме привлече баш многу многу, не ми направи филм. Да беше тоа случај, тогаш многу побрзо ќе ја изиграв, и многу веројатно дека ќе сакав да ја играм одново, само со друг сетап (ја изиграв како Street Kid, ваљда ќе ја играв како нешто друго). Арно ама, како што реков, не ми направи баш мерак.

Исто така пред извесно време ја изиграв Spider Man Remastered - GOTY Edition. Никогаш не сум бил фан на Спајдермен, али играва е нешто друго. Си има повремени фалинки, ама сума сумарум како пакет е одлична, дури и ако немаш мерак за стрипови, Марвел и слично. Како игра е едноставно одлична и многу забавна.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33757
 • Таков е животот... јебига
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2647 на: Октомври 26, 2023, 17:52:38 pm »
Јас ја открив Starfield пред некој ден и се закачив за играва. Само фантазирам дека ќе ја играм ама се нема време клетото. Така да чекам време да се појави, а кога имам тука-таму по 10 мин слободно, може да завртам партија Battlefield 2042

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1553
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2648 на: Октомври 26, 2023, 18:21:16 pm »
Дај cs 1.6 да запукаме. Кажете сервер и време само.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2925
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2649 на: Октомври 26, 2023, 18:23:42 pm »
Јас сум слободен после 23:30ч или за викенд. Можи на моменти брат ми да го пуштам да пука  ;D

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4775
 • Пиши лаже
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2650 на: Октомври 26, 2023, 21:02:48 pm »
Факит, јас неќна почнав со CyberPunk 2077, страшно добра игра. Ама машала ги загрева и пеоцесорот и графиката.

Јас возам ETS обично, ако игра некој друг, кажујте. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1266
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2651 на: Октомври 26, 2023, 23:25:19 pm »
Факит, јас неќна почнав со CyberPunk 2077, страшно добра игра. Ама машала ги загрева и пеоцесорот и графиката.

Јас возам ETS обично, ако игра некој друг, кажујте. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Што е етс? Етериум класик :)

Едит. Етс било :)

Јас од игри само COD Mobile.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3348
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2652 на: Октомври 27, 2023, 00:06:28 am »
Факит, јас неќна почнав со CyberPunk 2077, страшно добра игра. Ама машала ги загрева и пеоцесорот и графиката.

Јас возам ETS обично, ако игра некој друг, кажујте. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Што е етс? Етериум класик :)

Едит. Етс било :)

Јас од игри само COD Mobile.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Sent from my SM-A546B using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Opticruise

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 86
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2653 на: Октомври 27, 2023, 20:40:38 pm »

Добра игрица ама наздравје нека ни е. Хардверот е поскап, а игриве се позахтевни. И официјално GTX 10 серија и RX 5000 сериите се вон употреба за играва. како и 3070 моментално е препорачана за медиум со upscaling