Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 1850130 пати)

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6264
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18990 на: Мај 26, 2023, 08:03:06 am »
Мене ми заличи на тојота камри фејслифт

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52789
 • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18991 на: Мај 26, 2023, 08:05:00 am »
Кинеска копија на Камри личи. И тоа солидна кинеска копија.

Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18992 на: Мај 26, 2023, 08:16:26 am »
Супербот нов изгледа пољуто од ова промашајов.

Златна ф10, e39…

Н лајн значка и црвени траки на сплитерот го делат од Хјундаи.
Не хејтам ама i5-ва да ја споредам на лик со Е-Тронот исто како Корал55 и Ланча Делта Интеграле да споредуаш..

Незнам кој е главен дизајнер во БМВ ама ќе му се суди за злосторства според новиве модели.
« Последно менување: Мај 26, 2023, 08:30:52 am Tony »

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4737
 • The Spartan General
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18993 на: Мај 26, 2023, 08:48:49 am »
Мене ми заличи на тојота камри фејслифт

Pozadi da.... Napred, pred i posle facelift Camry-to e kade kade poubavo i poprikladno od ova benve shto ne e benve.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18994 на: Мај 26, 2023, 08:57:32 am »
Како Елантра и Мечка Слон бебе да имале 😅

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6342
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18995 на: Мај 26, 2023, 08:58:54 am »
И ние го претеравме, како да треба да парира на Audi A6 и на Mercedes E-class. Се гледа дека си е буџет возило во класата на Citroen C-elysee, Peugeot 301, Dacia Logan... и самиот дизајн си е посмирен и понароден.

Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18996 на: Мај 26, 2023, 09:18:41 am »
И ние го претеравме, како да треба да парира на Audi A6 и на Mercedes E-class. Се гледа дека си е буџет возило во класата на Citroen C-elysee, Peugeot 301, Dacia Logan... и самиот дизајн си е посмирен и понароден.

Во М-Спорт опрема катетер влегувал..

Утре ќе сакам бренд да мењам, ќе треба Алфа да купам…

Отсутен Ilioski Dragan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 95
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18997 на: Мај 26, 2023, 17:36:17 pm »
И ние го претеравме, како да треба да парира на Audi A6 и на Mercedes E-class. Се гледа дека си е буџет возило во класата на Citroen C-elysee, Peugeot 301, Dacia Logan... и самиот дизајн си е посмирен и понароден.


Sent from my moto g(60) using Tapatalk


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4633
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18998 на: Мај 26, 2023, 18:06:48 pm »


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28402
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Присутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1219
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19000 на: денес во 18:11:31 »
Многу е ма*лесто.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42425
 • Il Moderatore

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28402
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19002 на: денес во 19:09:24 »
Многу е ма*лесто.

Какво?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52789
 • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19003 на: денес во 19:14:00 »
Мацлесто?

Присутен nestor04

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1219
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #19004 на: денес во 19:15:48 »
Прилепчани/Битолчани добро знаат какво е  ;D
Доста користен израз за нешто убаво, интересно, "јако".
Туку како ќе го изговориш имево на џипчево...?
« Последно менување: денес во 19:32:05 nestor04 »