Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 1420076 пати)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18845
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18045 на: Септември 08, 2021, 02:35:05 am »
4000 евра поефтино од Камаро V8 со 455 КС.


Колку е голфот во Америка?

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4436
 • Жгл' б гл'б
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18046 на: Септември 08, 2021, 02:50:19 am »
4000 евра поефтино од Камаро V8 со 455 КС.


Колку е голфот во Америка?

Еден ден ќе ве ставам двајцата на иста маса и конечно ќе почнете да поштутете Шкодилак како универзален и неприкосновен бренд - модератор, а богами и обединувач на сите брендови.

Еј... абе утре празник, а?
Ојте на ридов :D
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18047 на: Септември 08, 2021, 12:04:18 pm »
ГТИ во Америка кошта нешто помалку  ентри левел кај нас. По правило треба да е обратно, ама не...таму тепкаат кога крадеш ( и лажеш).

Што и да споредиш со ЛТ Камаро делува комично. Ич не се труди.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18845
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18048 на: Септември 08, 2021, 12:54:35 pm »
Не се трудам ништо, само ме интересира колку е разликата во Америка ме мрзеше да побарам вчера. Во Европа нема смисла таа споредба поради цените.

https://cars.usnews.com/cars-trucks/chevrolet/camaro
Chevrolet Camaro LT
The Camaro 1LT starts at $25,500 for the coupe and $31,500 for the convertible. It gains satellite radio and a six-way power-adjustable passenger seat. All LT models come standard with a turbo-four engine, while a V6 is available for an additional $1,595.

https://cars.usnews.com/cars-trucks/volkswagen/gti#:~:text=How%20Much%20Does%20the%20Volkswagen,standard%20with%20a%20manual%20transmission.
The redesigned 2022 Volkswagen Golf GTI starts at $29,545, which is the highest base price in the compact car class. The GTI SE and GTI Autobahn retail for $34,295 and $37,995, respectively. All models come standard with a manual transmission.

4000 евра поефтино од Камаро V8 со 455 КС.


Колку е голфот во Америка?

Еден ден ќе ве ставам двајцата на иста маса и конечно ќе почнете да поштутете Шкодилак како универзален и неприкосновен бренд - модератор, а богами и обединувач на сите брендови.

Еј... абе утре празник, а?
Ојте на ридов :D

Со моменталниве цени не знам баш.
« Последно менување: Септември 08, 2021, 13:00:30 pm DarthJe5us »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18049 на: Септември 08, 2021, 13:09:29 pm »

https://cars.usnews.com/cars-trucks/volkswagen/gti#:~:text=How%20Much%20Does%20the%20Volkswagen,standard%20with%20a%20manual%20transmission.
The redesigned 2022 Volkswagen Golf GTI starts at $29,545, which is the highest base price in the compact car class. The GTI SE and GTI Autobahn retail for $34,295 and $37,995, respectively. All models come standard with a manual transmission.LТ1 е V8.

The new LT1 starts at $34,995 and adds the 6.2-liter V-8. It blends LS features with components from the SS, including a vented hood and 20-inch wheels that are squared at each corner. A drive mode selector and limited-slip differential are standard.

6.2L V-8 Engine
455 @ 6,000 rpm Horsepower
455 @ 4,400 rpm Torque
20" silver aluminum Wheels
SiriusXM AM/FM/Satellite, seek-scan Radio

https://www.autoblog.com/buy/2020-Chevrolet-Camaro-LT1__2dr_Coupe/pricing/#:~:text=The%20new%20LT1%20starts%20at,limited%2Dslip%20differential%20are%20standard.
Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18050 на: Септември 08, 2021, 14:51:40 pm »
https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/dacia-keep-car-prices-low-avoiding-useless-features#:~:text=Dacia%20will%20maintain%20a%20commitment,from%20environmental%20and%20safety%20legislation.


Dacia will maintain a commitment to accessible pricing structures for its entire line-up, even amid mounting pressure from environmental and safety legislation.

Speaking to Autocar at the launch of the new Jogger at the Munich motor show, product boss Andreea Guinea explained that the average Dacia customer does not “want to spend much money on a car”. “They might appreciate the design of a car,” she explained, “but they don’t go into overspending.”


For that reason, Dacia will not endow its next-generation products with more safety technology or electrical components than is necessary, which is partly why the Jogger will first be available in pure-combustion guise, then hybrid, with no plug-in hybrid yet on the cards - it simply wouldn’t be cost-effective. “Customers aren’t ready to pay” for such systems, said Guinea.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4436
 • Жгл' б гл'б
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18051 на: Септември 08, 2021, 14:57:54 pm »

https://cars.usnews.com/cars-trucks/volkswagen/gti#:~:text=How%20Much%20Does%20the%20Volkswagen,standard%20with%20a%20manual%20transmission.
The redesigned 2022 Volkswagen Golf GTI starts at $29,545, which is the highest base price in the compact car class. The GTI SE and GTI Autobahn retail for $34,295 and $37,995, respectively. All models come standard with a manual transmission.LТ1 е V8.

The new LT1 starts at $34,995 and adds the 6.2-liter V-8. It blends LS features with components from the SS, including a vented hood and 20-inch wheels that are squared at each corner. A drive mode selector and limited-slip differential are standard.

6.2L V-8 Engine
455 @ 6,000 rpm Horsepower
455 @ 4,400 rpm Torque
20" silver aluminum Wheels
SiriusXM AM/FM/Satellite, seek-scan Radio

https://www.autoblog.com/buy/2020-Chevrolet-Camaro-LT1__2dr_Coupe/pricing/#:~:text=The%20new%20LT1%20starts%20at,limited%2Dslip%20differential%20are%20standard.

Пробувам да најдам слика со убава боја, ама ни црна не иде...
Подобар беше претходникот :(
Охрид видов една жолта (пази, жолта!) и супер изгледаше, ама новиов... њет :)
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7844
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18052 на: Септември 08, 2021, 16:34:30 pm »
Ko ke go rashodovam citronot, jogger ke si kupam. ;)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18053 на: Септември 08, 2021, 17:42:56 pm »
Ko ke go rashodovam citronot, jogger ke si kupam. ;)
Богами изјавата им е фантастична. Баш како што и дискутиравме последниве неколку страни.
Исто вакво само со тргнати непотребните седишта најназад.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18054 на: Септември 08, 2021, 18:38:29 pm »
Само да не ја земе Мат Вотсон на тест.
Без нокти ќе остане.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50043
 • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18055 на: Септември 10, 2021, 14:57:23 pm »
Luxury car that gives you the spirit of a V8.Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4183
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18056 на: Септември 10, 2021, 15:17:01 pm »
Тој е рецептот за долга врска, v8 аутоматик заден погон лсд удобна практична убава. И секој ден “грав“ да јадеш пак убаво ќе ти биде.


Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1126
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18057 на: Септември 10, 2021, 22:01:04 pm »
Subaru WRX 2022

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4183
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18058 на: Септември 24, 2021, 08:28:21 am »


Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 760
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #18059 на: Септември 26, 2021, 18:42:01 pm »
Prior-Design Dacia Duster body kit за само 3300 евра

https://www.prior-design.de/marken/dacia/duster/dacia-duster-2013/pd-widebody-aero-kit/