Автор Тема: The Grand Tour (Top Gear Amazon) Clarkson/Hammond/May  (Прочитано 102326 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13606
Одг: The Grand Tour (Top Gear Amazon) Clarkson/Hammond/May
« Одговори #765 на: 18 Февруари 2024, 17:08:09 pm »
Го изгледав денес. Предобар. За жал последно 😔

Присутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2023
Одг: The Grand Tour (Top Gear Amazon) Clarkson/Hammond/May
« Одговори #766 на: 18 Февруари 2024, 19:16:30 pm »
Незаменливи едноставно.

Отсутен savage

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 593
 • Сузуки Витариче
Одг: The Grand Tour (Top Gear Amazon) Clarkson/Hammond/May
« Одговори #767 на: 18 Февруари 2024, 19:27:43 pm »
Го изгледав денес. Предобар. За жал последно 😔

Цитат
In May 2023, filming for a seventh episode began in Mauritania and concluded in Senegal. Titled "Sand Job", it was released on 16 February 2024.[44] In September 2023, an eighth episode was filmed in Zimbabwe as the final episode of the fifth series. It is set to be released in 2024. In November 2023, the show was announced to end following the conclusion of the fifth series.
од https://en.wikipedia.org/wiki/The_Grand_Tour

Според ова, покасно годинава ќе ја пуштат последната епизода снимана во Зимбабве.
Така да оваа ќе ја рачнаме за претпоследна  :)
Потпис.

Отсутен Dodo

 • Бемвекријачко Пе*ерче
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2771
Одг: The Grand Tour (Top Gear Amazon) Clarkson/Hammond/May
« Одговори #768 на: 19 Февруари 2024, 10:36:57 am »
Го изгледав денес. Предобар. За жал последно 😔

Цитат
In May 2023, filming for a seventh episode began in Mauritania and concluded in Senegal. Titled "Sand Job", it was released on 16 February 2024.[44] In September 2023, an eighth episode was filmed in Zimbabwe as the final episode of the fifth series. It is set to be released in 2024. In November 2023, the show was announced to end following the conclusion of the fifth series.
од https://en.wikipedia.org/wiki/The_Grand_Tour

Според ова, покасно годинава ќе ја пуштат последната епизода снимана во Зимбабве.
Така да оваа ќе ја рачнаме за претпоследна  :)


Според одјавата и мене ми делуваше дека ќе има уште нешто после оваа, пошто Кларксон рече: that means one thing, we can use our traditional ending, on that terrible disappointment, see you next time, thanks for watching.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13606
Одг: The Grand Tour (Top Gear Amazon) Clarkson/Hammond/May
« Одговори #769 на: 19 Февруари 2024, 20:02:56 pm »
Да ама после снимањево, е откажан проектов. Ако снимиле нешто плус па уште е во продукција

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: The Grand Tour (Top Gear Amazon) Clarkson/Hammond/May
« Одговори #770 на: 19 Февруари 2024, 22:51:05 pm »
Епизодата беше добра, ама малце така... Претходната поарна бајаги.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: The Grand Tour (Top Gear Amazon) Clarkson/Hammond/May
« Одговори #771 на: 06 Март 2024, 14:27:30 pm »
https://www.small-screen.co.uk/the-grand-tour-continue-prime-video/

The Grand Tour Reportedly To Continue On Prime Video As Amazon Considers Options
 the streaming giant is in the process of soliciting pitches for new iterations of the show, ensuring that Jeremy Clarkson, James May, and Richard Hammond are far from taking their final laps.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: The Grand Tour (Top Gear Amazon) Clarkson/Hammond/May
« Одговори #772 на: 06 Март 2024, 15:37:46 pm »
Ќе тргнат по патот на топѓир, дур тече од чешмичето - собирај, после тоа пепел..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.