Автор Тема: Велосипед  (Прочитано 844119 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Велосипед
« на: 15 Март 2011, 20:14:46 pm »
Ова што ни ги прави државава со горивово е катастрофа. Затоа да не се лигавам повеќе, решив да баталам кола. Од сега ќе ја возам само во Недела. Да се фалам низ градов дека сум толку богат па возам кола (како во 50-тите). За замена ќе возам точак. И лете и зиме.

Еве тема. Кој има информација го замолувам да ја сподели каде можат да се најдат евтини а добри точаци (што би рекле охриџанине велосипеди). Знам дека евтино и добро не одат заедно ама некој разумен компромис. Може да се разгледаат и турбо и атмосферски точани но јас сум за оние со диск кочници и по можност 6-та или 7-ма брзина.

Епа ај пишите. Од каде, каков точак, какви пневматици, бандаши, адитиви за масло на ланец, стероиди за погонска сила.... СВЕ!

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Велосипед
« Одговори #1 на: 15 Март 2011, 20:17:05 pm »
Ја пред 10-тина години си купив брзинец од Вучко, и ден денес тера без проблеми. Пневматици има, а и бандаши. :)

Мада, и ја сум на тој ниет.. Ем што скупо стана возење, ем што ради здравје треба да се движам малку повеќе.. Чекам да се згрее уште малку, па точакот под гз..

Мада, од Вучко не би земал сега точак, не знам зашто.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Велосипед
« Одговори #2 на: 15 Март 2011, 20:19:32 pm »
Мада, од Вучко не би земал сега точак, не знам зашто.
ЛОЛ!
Велиш брзинец а? Колку Њутнметри праи у прва? Зависи колку го газиш а? Е јебига друже... колку го газиш толку и ќе трошиш .... пффффф хехеххех, некако муабетов познат ми е од некој форум

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Велосипед
« Одговори #3 на: 15 Март 2011, 20:40:01 pm »
И јас планирам да го активирам точакот периодов :) Може еден собир со точаци да направиме ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 712
Одг: Велосипед
« Одговори #4 на: 15 Март 2011, 20:49:57 pm »
За летно време точак е најубаво нешто.
« Последно менување: 24 Јуни 2012, 00:33:21 am Kiko »
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: Велосипед
« Одговори #5 на: 15 Март 2011, 20:54:32 pm »
Јас спремам АПН6 со добри перформанси имам троши 6л/100км :D поише од голфот
А за бицикла имам лиал со дискови шема сум низ маало ;D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Велосипед
« Одговори #6 на: 15 Март 2011, 21:10:05 pm »
Собир со точаци на кеј, само да се подопраи времето. Банерот ќе го закачиме за некој точак, али тој ќе мора брзо да вози, да се вее.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Велосипед
« Одговори #7 на: 15 Март 2011, 21:11:50 pm »
Другар има тркачки со титаниум рам и карбон виљушка, такви материјали на кола немам, не па на точак! Таман за веење банер :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Велосипед
« Одговори #8 на: 15 Март 2011, 21:24:42 pm »
Другар има тркачки со титаниум рам и карбон виљушка, такви материјали на кола немам, не па на точак! Таман за веење банер :)
Иван?

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Велосипед
« Одговори #9 на: 15 Март 2011, 21:41:29 pm »
Јок, не е битно кој е и како е :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Велосипед
« Одговори #10 на: 15 Март 2011, 21:42:49 pm »
Јок, не е битно кој е и како е :)
Како и да е. На другаров точакот чини 200 евра или слично, можеш да го носиш по скали со еден прст

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Велосипед
« Одговори #11 на: 15 Март 2011, 21:47:22 pm »
200 евра а има рам од титаниум и виљушка од карбон и тежи некоја смешна килажа? Да не си ја утнал цифрата :) Треба неколку пати поскап да биде ;)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Велосипед
« Одговори #12 на: 15 Март 2011, 22:26:38 pm »
Јок, не е битно кој е и како е :)
Како и да е. На другаров точакот чини 200 евра или слично, можеш да го носиш по скали со еден прст
Не бе грешка! 2000 евра. Една нула киднала  :D

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20610
Одг: Велосипед
« Одговори #13 на: 15 Март 2011, 22:57:25 pm »
Еј админи... сокријте ја темава од Рики, пошто ќе ви бие све, башка и на точак праи шкрипки :D
(шала Рики, немој да ме сачекаш таму кај дрвото и да ми го скршиш кичмата :D)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Велосипед
« Одговори #14 на: 15 Март 2011, 23:07:32 pm »
Не бе, он дрифта. Го имаат фатено камерите.;)