Автор Тема: спреј за затемнување штопови  (Прочитано 33332 пати)

Отсутен WorM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 616
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #90 на: 07 Септември 2012, 20:06:49 pm »
Ја на секое второ место имам видено вакви спрејови за затемнување(Хубо, Метро, Ѓорче продавници, Тетово у секоја трафика), не знам што толку е комплицирано..на крај краева, купите од Хубо Ренко транспарентен спреј, претходно може да се испрска со прозирен прајмер за пластика..

Најаматерски автолакер може да ви искомбинира боја и затемнетост по ваш мерак, обична разредена боја е, ништо комплицирано..

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #91 на: 07 Септември 2012, 20:18:02 pm »
Iskreno, ne sum bas najsiguren deka gi ima sega na sekoe vtoro mesto, a porano gi imase, bidejki jas gi nosev... dokolku ima toa e odlicno, barem sekoj moze da si zavrsi rabota. A za toa razreduvanje i kombinacii, najiskreno prv pat slusam, toa mozebi i poeftino da iskoci, sekako ako kvalitetot e dobar i ako iskoci transparentna... mozebi nekoj ima iskustvo so takva boja pa da pise... :)

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #92 на: 08 Септември 2012, 03:16:00 am »
Sum i sekogas sum bil protiv zatemnuvanje stopovi ......

kaj mene reseni se stopovite ......

treba da stignat :)

http://www.goingfast.com/images/produkte/i13/1311002.jpghttp://cdn.images.pistonheads.com/aimg/2579/2579195-9.jpg


Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Re: спреј за затемнување штопови
« Одговори #93 на: 08 Септември 2012, 04:13:54 am »
prava stvar

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #94 на: 08 Септември 2012, 09:43:37 am »
se slozuvam, prava stvar, ama luge nejkat 500den da platat, a kamoli novi stopovi da naracaat :)

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #95 на: 08 Септември 2012, 09:46:40 am »
Затоа и се продаваа по 300 ;)

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1262
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #96 на: 08 Септември 2012, 10:16:07 am »
Ме радува фактот што процесот на шабанизација ( затемнување ) на штопови се напушта, судејќи по нежелбата на увозникот да донесе од истите, а тоа вероатно резултира од помала побарувачка на спреот. Цената е веројатно резултат на трошоците, по единица производ, кога се носи помала количина, иако производителите знаат да зголемат цена и 50% во наредна нарачка.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #97 на: 08 Септември 2012, 13:30:36 pm »
Ne yarre, greska si! Sprejot e mn baran, golema e pobaruvackata na samiot sprej. Cenata na site artikli e zgolemena ( boi, poliri i td) kako i (proizvodi od guma) verojatno zaradi krizata ili naftata,ne zaradi kolicinite, bidejki kolicinite se sekogas isti. Sprejot ne go nosime, samo zaradi cenata, a i iskreno jas, ne bi gi zatemnil stopovite, ne mi se sviga ! Zatoa luge stavete si navlaki, ostajte gi stopovite na mira ! :) :)

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #98 на: 08 Септември 2012, 13:46:11 pm »
Ja edno vreme sakav da zemam sprej za zatemnuvanje ali onoj Crveniot sto go imavte , malce sakav da vidam sto mozam da napravam so nego ama bataliv :D

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9208
 • Аstra la vista baby !
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #99 на: 08 Септември 2012, 18:26:08 pm »
И јас размислувам за црвениот да пробам нешто, но сеуште сум во мисла...

Поточно ова...http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php?t=266545

Отсутен WorM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 616
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #100 на: 09 Септември 2012, 01:32:39 am »
Не се доискажав дека сум многу против тешко затемнети штопови..ко го фарбав голфот сакав црни штопови, ми понуди лакерот таква солуција, да ми ги офарба со разредена боја..али на крај одлучив да си купам други фабрички затемнети од ГТИ изведба и не зажалив ни денар за нив, пошто осветлувањето е сосема нормално..

Отсутен passanger

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 433
 • [O__o]===[][]===[o__O]
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #101 на: 09 Септември 2012, 12:26:41 pm »
ima na prvomajska na benziskata do bujoto cena 350 miljardi
Сите шмркаат , никој не е настинат ?!

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #102 на: 09 Септември 2012, 13:34:42 pm »
nema veke :))

Отсутен Aveo1.4

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #103 на: 06 Октомври 2012, 15:28:37 pm »
pozdrav do site prvo, jas sum nov tuka ama me interesira nesto da prasam. Citam pisuvate za sprej za zatemnuvanje za shtopovi. A dali znaete nekoj sto go pravi toa mislam za da ne go pravam toa sam. Pisete ako znaete. Vi blagodaram odnapred

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17282
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #104 на: 07 Октомври 2012, 22:13:32 pm »
Да не возиш плаво Авео од новите? :)