Автор Тема: Audi Q3  (Прочитано 4805 пати)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Audi Q3
« на: 16 Декември 2010, 18:40:46 pm »
Мене лично, ниедно од Q серијата на Audi не ми се свиѓа, а еве, се решиле да вадат уште еден претставник. Најмалиот сеа за сеа...





Башка некако не можам а да не тргнам сеир на моментот, што колава вози, шиба миљон на саат, а нема никој зад волан... Epic fail :D :D :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54663
  • Махер
Одг: Audi Q3
« Одговори #1 на: 17 Декември 2010, 16:30:08 pm »
колку што гледам ова се рендери, така да зошто да не шиба и со 500 без шофер.
Убаво кажа за Q серијата. Одвратна е. Ова возило и те како се поклопува со одвратноста.
Ова заедно со бмв1 х1, а1... све у ѓубре. И една нова тазе убава стокмена А4, заедно со тазе нови топли ТДИ битурбаши...

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: Audi Q3
« Одговори #2 на: 18 Декември 2010, 01:17:44 am »
абе знам дека се рендери... ама коа веќе се трудат да направат 3D модел, па уште и да доловат движење, колку тешко е да се фотошопира еден возач внатре?
Ениху, чул те Господ за БМВ 1, Х1, А1 итн... А богами и за горенаведената А4-ка :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29056
    • CARclub.mk
Одг: Audi Q3
« Одговори #3 на: 18 Декември 2010, 10:14:17 am »
Мене А1 ептем ми напраи мерак тогаш. Особено со тоа 1.2 ТСИ моторчето, као осичка беше. Сеа јебига, прескупо, али да иам кеш, као мало градско возило, ич не би ми сметало.

А BMW X1 е една од поружните работи што сум ги видел. Гррррррдо.

Отсутен Dean

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1341
Одг: Audi Q3
« Одговори #4 на: 11 Јануари 2011, 11:30:44 am »
по мене ова се возила за искомплексирани жени спонзоруши и мажи со подпросечна големина на ... ај да речам, егото :) (со чесни но ретки исклучоци на луѓе што реално се љубители на овие возила)