Автор Тема: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...  (Прочитано 465344 пати)

Присутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3093
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4110 на: Јуни 17, 2022, 19:45:32 pm »
Мислам дек Куга има добра акција сега, особено што беше и рекордер во ниска потрошња на Стандардизираниот Карклуб Тест за тој тип на возила.

Менувачот...... заради тоа е и таа цена. Инаку мн оддамна ќе беа продадени по повисока.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8534
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4111 на: Јуни 17, 2022, 20:09:41 pm »
Мислам дек Куга има добра акција сега, особено што беше и рекордер во ниска потрошња на Стандардизираниот Карклуб Тест за тој тип на возила.

Менувачот...... заради тоа е и таа цена. Инаку мн оддамна ќе беа продадени по повисока.
Па што не му кажавте за кугава на членот што се плаши од снег :D

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5014
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4112 на: Јуни 17, 2022, 20:42:49 pm »
Нема коња, а има веќе таков голф.

Отсутен ialeks

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 62
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4113 на: Јуни 17, 2022, 20:48:33 pm »
Куга е SUV, а не CROSSOVER.
А и самото име на српски значи чума.
Плус малку коњаза за дизел џип.

Пострашно од снег е да се човек занимава со будали за глупости.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8198
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4114 на: Јуни 17, 2022, 22:05:42 pm »
Kolata e 30k € “akciska” cena koja pobogu dobra ponuda?

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5927
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4115 на: Јуни 17, 2022, 23:40:45 pm »
Kolata e 30k € “akciska” cena koja pobogu dobra ponuda?
Може иде со пун резервоар, што секако ќе ја оправда цената.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5722
 • Само Голф бабуш, делови и у трафика има!
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4116 на: Јуни 18, 2022, 06:47:35 am »
Познаник порача мерцедес 80000еур, вика дека за некој месец ќе го продаде 20000еур поскапо, добар филм му направиле во салон…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4117 на: Јуни 18, 2022, 08:06:05 am »
Ортакот уплати за стан пред 4 месеци, сега му даваат по 550 евра повеќе по квадрат за да го превземат станот кој сеуште е во изградба....Сите цени отидоа у п.м. дојде живот,  песто евра плата....
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Присутен stefanel984

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 909
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4118 на: Јуни 20, 2022, 12:28:13 pm »
Го зезна периодот за купување кола.....Шетав по автосалони пред една недела, POLO скоро  20к, Голф тек септември цени, стигнуваат по нова година, исто е и kia, mazda нарачка 6-9 месеци. Mitsibushi нема ништо. Да видиме дали можда пред нова година ќе има промени ама не верувам. Штурците од FORD изјавија дека не планираат и покрај најавеното решавање на проблемот со чипови да зголемат производство.

АЈ можда ќе почнат Lada со eur2 да носат и кај нас :D

Отсутен Tiro

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4119 на: Август 11, 2022, 19:48:45 pm »
Има некоја добра понуда моментално за купување нова кола докај 16000 Е?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4120 на: Август 11, 2022, 19:54:41 pm »
Има некоја добра понуда моментално за купување нова кола докај 16000 Е?
Свифт хибрид металик лед второ ниво на опрема. Dacia Sandero Stepway со највисоко ниво на опрема. Dacia Jogger исто и Dacia Duster. Или некоја друга ако најдеш за таа цена ама да е од лагер.

Отсутен Tiro

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4121 на: Август 11, 2022, 20:25:51 pm »
Има некоја добра понуда моментално за купување нова кола докај 16000 Е?
Свифт хибрид металик лед второ ниво на опрема. Dacia Sandero Stepway со највисоко ниво на опрема. Dacia Jogger исто и Dacia Duster. Или некоја друга ако најдеш за таа цена ама да е од лагер.
DACIA SANDERO STEPWAY Многу добра на изглед не бев ја разгледувал, а за свифтот малце ме става во мисли батеријата колку е издржлива.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51930
 • Махер
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4122 на: Август 11, 2022, 20:27:31 pm »
Нешто што најмалку треба да те замара во автомобилскиот свет е батеријата на свифтот.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5927
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4123 на: Август 11, 2022, 21:31:38 pm »
Колку е новата Корола?

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6271
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Кампањи, попусти, промотивни акции, добри понуди ...
« Одговори #4124 на: Август 11, 2022, 21:45:30 pm »
Другар зема за 17000 пред некој месец
После тоа ја опнале на 20000
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.