Автор Тема: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби  (Прочитано 586378 пати)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9177
 • Аstra la vista baby !
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4050 на: Ноември 20, 2022, 10:09:38 am »
За кое возило ти требаат челични бандажи?
Која димензија?

Отсутен ARCHER

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 113
 • ABOVE & BEYOND
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4051 на: Ноември 20, 2022, 10:38:06 am »
За кое возило ти требаат челични бандажи?
Која димензија?

Ми требаат 6Jx15 ET43 5x110 65.1

Проблемот е во тоа што вчера сфатив дека постоечките, кои ги наследив со возилото се ЕТ49 и сакам да ги заменам да бидат како што треба.

Така што, ако некој би бил заинтересиран за замена, слободно нека пише. :)

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2662
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4052 на: Ноември 20, 2022, 10:47:15 am »
За кое возило ти требаат челични бандажи?
Која димензија?

Ми требаат 6Jx15 ET43 5x110 65.1

Проблемот е во тоа што вчера сфатив дека постоечките, кои ги наследив со возилото се ЕТ49 и сакам да ги заменам да бидат како што треба.

Така што, ако некој би бил заинтересиран за замена, слободно нека пише. :)
Вози и не се замарај. Кај мене офсетот е од ет37 до ет47 фабрички препорачан. Во твојот случај толку мала разлика неможеш ни со око да видиш.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Отсутен ARCHER

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 113
 • ABOVE & BEYOND
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4053 на: Ноември 20, 2022, 10:48:54 am »
Јас сакам да е онака како што е пропишано, така што ќе се „замарам“. Поточно - воопшто не го перцепирам како „замарање“. ;)

Така што, ако има некој што би сакал да се замени, нека пише.
И секако, препорачајте каде може да најдам. Нови, половни...

:)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9177
 • Аstra la vista baby !
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4054 на: Ноември 20, 2022, 17:14:55 pm »
За кој Опел се работи?

Отсутен ARCHER

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 113
 • ABOVE & BEYOND
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4055 на: Ноември 20, 2022, 17:16:06 pm »
Мерива А.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9177
 • Аstra la vista baby !
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4056 на: Ноември 20, 2022, 22:29:59 pm »
Бандажите ти се таман за тоа возило.
Et43 само од Мерива A и Зафира A ако успееш да најдеш. Повеќето се ет49 таa генерација опели Astra G Vectra B, Corsa C.
Ет39 од Corsa D i Astra H…

Отсутен ARCHER

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 113
 • ABOVE & BEYOND
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4057 на: Ноември 20, 2022, 23:14:44 pm »
Кога ќе бидат 43 ќе бидат таман, сега не се. :)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5671
 • French diamond
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4058 на: Ноември 21, 2022, 00:00:17 am »
Епа давај си ги парите за џабе, ко не послушваш поискусни  :)

Отсутен ARCHER

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 113
 • ABOVE & BEYOND
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4059 на: Ноември 21, 2022, 00:05:37 am »
Не сметам дека некој тука на форумов е поискусен од инженерот во Опел. Така што, ќе го послушам него. И воопшто не сметам дека ќе ги дадам парите „за џабе“. Напротив. ;)

Присутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2801
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4060 на: Ноември 21, 2022, 06:29:35 am »
Не сметам дека некој тука на форумов е поискусен од инженерот во Опел. Така што, ќе го послушам него. И воопшто не сметам дека ќе ги дадам парите „за џабе“. Напротив. ;)
https://www.wheel-size.com/
Какви и да ставиш опел е во прашање, како и да е ке скапе за две години

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен ARCHER

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 113
 • ABOVE & BEYOND
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4061 на: Ноември 21, 2022, 06:33:12 am »
Од 5-ца, само 1 ми одговори тоа што прашав - помош каде има нови и половни челични бандажи... :(

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5264
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4062 на: Ноември 21, 2022, 07:46:19 am »
Опел Кардаш за половни и по отпади каде што растураат опели.

6мм навнатре ти е бандажот него фабрички, и реално грдо е. Земи алуминиум кога веќе купуваш...

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8959
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4063 на: Ноември 21, 2022, 08:39:38 am »
За и30 (фабричките ет46) што зедов од некоја Мазда со ет50 се приметуваат 4те мм не па 6ммм.

Исто и со и10, најдов од Мазда, само таму сум пораат пошто ЕТ е помало кај маздините па не ми пречи толку :D