Автор Тема: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби  (Прочитано 630989 пати)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9198
 • Аstra la vista baby !
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4050 на: Ноември 20, 2022, 17:14:55 pm »
За кој Опел се работи?

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9198
 • Аstra la vista baby !
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4051 на: Ноември 20, 2022, 22:29:59 pm »
Бандажите ти се таман за тоа возило.
Et43 само од Мерива A и Зафира A ако успееш да најдеш. Повеќето се ет49 таa генерација опели Astra G Vectra B, Corsa C.
Ет39 од Corsa D i Astra H…

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6162
 • French diamond
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4052 на: Ноември 21, 2022, 00:00:17 am »
Епа давај си ги парите за џабе, ко не послушваш поискусни  :)

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3277
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4053 на: Ноември 21, 2022, 06:29:35 am »
Не сметам дека некој тука на форумов е поискусен од инженерот во Опел. Така што, ќе го послушам него. И воопшто не сметам дека ќе ги дадам парите „за џабе“. Напротив. ;)
https://www.wheel-size.com/
Какви и да ставиш опел е во прашање, како и да е ке скапе за две години

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5707
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4054 на: Ноември 21, 2022, 07:46:19 am »
Опел Кардаш за половни и по отпади каде што растураат опели.

6мм навнатре ти е бандажот него фабрички, и реално грдо е. Земи алуминиум кога веќе купуваш...

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9475
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4055 на: Ноември 21, 2022, 08:39:38 am »
За и30 (фабричките ет46) што зедов од некоја Мазда со ет50 се приметуваат 4те мм не па 6ммм.

Исто и со и10, најдов од Мазда, само таму сум пораат пошто ЕТ е помало кај маздините па не ми пречи толку :D

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9198
 • Аstra la vista baby !
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4056 на: Декември 03, 2022, 19:06:53 pm »
@ARCHER имам бандажи какви што бараш.
Ако си заинтересиран пиши ми ПП.

 

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1445
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4057 на: Декември 15, 2022, 14:40:00 pm »
Услужно прашање:
Каде можат да се најдат добри (~оригинал) Да не се кинески..
Бандажи за bmw g30

Sent from my SM-A525F using Tapatalk


Отсутен Bauer

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1205
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4058 на: Декември 15, 2022, 16:07:56 pm »
Услужно прашање:
Каде можат да се најдат добри (~оригинал) Да не се кинески..
Бандажи за bmw g30

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
Прашај овде

https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3023244


Edit

I ovde

https://www.facebook.com/AutoOtpadNeshat?mibextid=ZbWKwL

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
« Последно менување: Декември 15, 2022, 16:17:53 pm Bauer »

Присутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3747
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4059 на: Април 11, 2023, 11:03:21 am »
Барам бандажи за Ц3-ката...

Барам челични за зимски гуми...

4x108, 6J x 15, ET23

Или

4x108, 6.5J x 16, ET20...

Кажујте кај да барам... Ми личи на врвка работава...Sent from my Xiaomi 12x


Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2826
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4060 на: Април 11, 2023, 11:21:11 am »
Ај види тука сестра ми одма најде за пежо 208

https://zk.mk/semperit-plus?choice=vI

Присутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3747
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4061 на: Април 11, 2023, 12:29:41 pm »
Ај види тука сестра ми одма најде за пежо 208

https://zk.mk/semperit-plus?choice=vI
Немаат...

Sent from my Xiaomi 12x


Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16939
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4062 на: Април 11, 2023, 16:24:21 pm »
Citroen Xsara facelift има челични со овие димензии 6Jx15 ET20 и се произведени од Michelin.

Има неколку цели возила на Реклама5 што се огласени за делови, можда ќе ти се посреќи :)

Отсутен Tonyo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 9
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4063 на: Април 12, 2023, 16:37:47 pm »
Здраво дечки имам бандажи со гуми 225/40/18 со сава гуми барам да земам помали 205/55/16 за митсубиши лансер ,
Дали знаете каде работат со половни гуми/бандажи да се направи размена и сл.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5290
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #4064 на: Април 12, 2023, 20:13:40 pm »
205/60/16 e fabrickata dimenzija za Lancer.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!