Автор Тема: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби  (Прочитано 492572 пати)

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3945 на: Септември 13, 2021, 23:49:17 pm »
Ех па и ти на сет бандажи од 2500 евра, за царина си се засекирал ;D

EDIT: 3200 пакет цена, у јеботе ;D

Ама кога душа боли...

Отсутен sander

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 11
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3946 на: Септември 14, 2021, 00:50:57 am »
Ех па и ти на сет бандажи од 2500 евра, за царина си се засекирал ;D

EDIT: 3200 пакет цена, у јеботе ;D

Меракот нема цена, така да нека иде ) пусти мераци

Најдов слики на нет многу добро ќе личат
https://imgur.com/oiVuvQp

Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10740
 • Архитект
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3947 на: Септември 14, 2021, 08:34:45 am »
17 ки се овие на сликава?


« Последно менување: Септември 14, 2021, 09:24:35 am osmica8 »

Отсутен sander

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 11
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3948 на: Септември 14, 2021, 12:35:58 pm »
17 ки се овие на сликава?
Јас тие што ги пратив? Да 17х7.5х38. Само ова 38 ме буни дали треба да зеам 40ка гуми или не.

Се мислам и за OZ али не ми прават толкав мерак како Te37.

Како и да е 17ки се максимум за мх5, 18ки имам гледано многу големи личат

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15570
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3949 на: Септември 14, 2021, 12:47:11 pm »
Ти треба да земеш пошироки гуми за 7.5Ј бандаж.

205/45/17 (кои ги гледам како фабрички за МХ5 на 6.5Ј) се фабрички и за мојата кола со 7Ј бандажи и веќе се мааалце растегнати. Ако ги бувнеш на 7.5Ј бандаж, ќе личи како да нема гума.

Види си нешто 215/45/17 или можда 225/45/17 за нешто повеќе sidewall, ако сакаш и бандажот да го заштитиш од дупки дополнително.

Отсутен sander

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 11
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3950 на: Септември 14, 2021, 13:48:12 pm »
Ти треба да земеш пошироки гуми за 7.5Ј бандаж.

205/45/17 (кои ги гледам како фабрички за МХ5 на 6.5Ј) се фабрички и за мојата кола со 7Ј бандажи и веќе се мааалце растегнати. Ако ги бувнеш на 7.5Ј бандаж, ќе личи како да нема гума.

Види си нешто 215/45/17 или можда 225/45/17 за нешто повеќе sidewall, ако сакаш и бандажот да го заштитиш од дупки дополнително.

 Ќе морам 215, гледав pilot sport 4 или nankang ns2r.
Неможам 225 ќе удира гумата у предно или задно крило.

Отсутен dgx

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 50
Одг: Фелни (Бандажи)-Дискусии, искуства, упатства, желби
« Одговори #3951 на: Септември 20, 2021, 15:59:37 pm »
Која страна од интернет испорачува до МК?