Автор Тема: Работи кои не ви требаат или ви се за давање  (Прочитано 539389 пати)

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1475
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3645 на: 14 Февруари 2024, 18:17:50 pm »
За бокалче со сок од ферментирано грозје тука сум  8)
Јас би прифатил и дестилат од грозје...

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5231
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3646 на: 16 Февруари 2024, 17:37:28 pm »
Jaс деновиве ќе го кројам лозјето. Бујрумте и на ферментиран сок од грозје и на дестилат од истото... Само преклански се, лани дождовите го утепаа грозјето.  :-\

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9971
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3647 на: 16 Февруари 2024, 21:13:23 pm »
ako si e so pominat rok, ne ni smetat nas :D

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7595
 • Плинаш!!!
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3648 на: 15 Март 2024, 14:51:37 pm »
Дечки имам за подарување двокрилен плакар, бифе со простор за телевизор и уште еден плакар кој половина е стакло а половина фиоки. Ако е некој заинтересиран нека ми пише ке му испратам слики. Би требало викендов да ги извадам и ке стојат во двор на отворено и ке бидат добри дур не ги фати дожд.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9971
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3649 на: 15 Март 2024, 15:58:03 pm »
turi go na oglasi 20.000
:D

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7595
 • Плинаш!!!
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3650 на: 15 Март 2024, 21:43:01 pm »
Хахахахахаха, викаш и јас да се правам наудрен? Не сум таков, може ќе го објавам во дај, не фрлај.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10127
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3651 на: 15 Март 2024, 21:45:15 pm »
За џабе никој нема да биде заинтересиран, овака со оваа цена ќе се исценка за 10 и ќе биде супер среќен дека купил евтино ;D

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2952
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3652 на: 15 Март 2024, 21:47:29 pm »
Хахахахахаха, викаш и јас да се правам наудрен? Не сум таков, може ќе го објавам во дај, не фрлај.


Само ретарди кои немаат намера да го земат ќе ти пишуваат и црномањести дечки за препродажба. Не си губи време со таа група.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9971
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3653 на: 16 Март 2024, 01:09:34 am »
Taka funcionirame :) pishi oldtimer kje se ispopalat. Pishi poklon odma kje jadat lanja "barash gjubreto da ti go iscistst". A realno ako go nema vlaga fateno eventualno mentesi da se smenat i ushte tolku kje terat i ekonomska i ekoloska smisla imat.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5087
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3654 на: 16 Март 2024, 10:25:09 am »
Некој со мали пари може да се комплетира да изгледа како ново со малце креативност. Дома планирам цела кујна само вратите да ги менам и работната плоча, ќе ми исечат и искантираат по димензии во Каза Дизајн овде и само ќе штрафам назад на истиот скелет шо е од Треска мебел пред 35 години, 100 пати поздрав него некој аљабак од иверица да ми крпи демек ново од нула.
Остај шо пола занеси мајстори ѓаол и пол наплаќаат, истото го прават, ќе ти измери , ќе му исечат искантираат некаде,  се на готово, тој од алат само штрафилица има. Работна рака, сто насто од материјалот минимум. фала не.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1728
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3655 на: 16 Март 2024, 14:23:47 pm »
Јас тоа го направив на старата кујна. Дојде како нова. Само згрешив што не ставив механизми со меко затворање.

При ваков зафат немаш многу математики, ги мериш постоечките и тоа е тоа. Единствено може да се утни кога се прават дупки за шарките, но со внимавање и тоа се прави. За да не пробушам на другата страна, пробав неколку пати на старите иверици што ги извадив.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4313
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3656 на: 16 Март 2024, 16:35:50 pm »
За иверица Битола, Прилеп и Велес посетете го Фурнитех. Од другар е фирмата и има најголем избор во овие градови и најпристапни цени.

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7595
 • Плинаш!!!
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3657 на: 16 Март 2024, 17:59:28 pm »
Хахахахахаха, викаш и јас да се правам наудрен? Не сум таков, може ќе го објавам во дај, не фрлај.


Само ретарди кои немаат намера да го земат ќе ти пишуваат и црномањести дечки за препродажба. Не си губи време со таа група.
Многу си во право па и затоа не пишав на фб, ама па најдов решиние, ќе го земе комшијата. И јас а и он среќни.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4313
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3658 на: 21 Март 2024, 22:29:12 pm »
Повторно Енис подарува:

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6911
 • хаУс мајстор
Одг: Работи кои не ви требаат или ви се за давање
« Одговори #3659 на: 22 Март 2024, 16:18:21 pm »
Земи ги за мене.