Автор Тема: Музиче..  (Прочитано 603779 пати)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49903
 • Махер
Одг: Музиче..
« Одговори #9450 на: Април 14, 2021, 10:00:46 am »
Внимателно.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22048
Одг: Музиче..
« Одговори #9451 на: Април 16, 2021, 19:44:53 pm »


Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Музиче..
« Одговори #9452 на: Април 17, 2021, 12:33:21 pm »
Се повеќе мислам дека нема повеќе јунаци.Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22048
Одг: Музиче..
« Одговори #9453 на: Април 17, 2021, 15:19:03 pm »


Присутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4497
 • The Spartan General
Одг: Музиче..
« Одговори #9454 на: Април 17, 2021, 21:14:45 pm »
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Музиче..
« Одговори #9455 на: Април 20, 2021, 01:47:02 am »
Фатило 2 по полноќ упм
Е сега може да се оди на спиење :)


Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9456 на: Април 20, 2021, 01:58:40 am »
Brazil's motherfuckin' finest of all time.

Микиусе, брате, почнуваш да ми се допаѓаш. :)))

Беше на последниот Soulfly во МКЦ?
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9457 на: Април 20, 2021, 02:01:00 am »99% од колегите ќе те стават на клада за трзалото, ама тури им курот, што разбираат - басисти... :D

Duff беше лудница човек, само допрва треба да разбере светот.
Таа долга и голема сенка што ја фрлија Ексл и Слеш... многу тешко да се помине покрај неа :)
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9458 на: Април 20, 2021, 02:05:05 am »
Те една од мене

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27019
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Музиче..
« Одговори #9459 на: Април 20, 2021, 08:31:37 am »
Те една од мене

Ќе допунам со...


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4134
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Музиче..
« Одговори #9460 на: Април 20, 2021, 11:32:46 am »


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22048
Одг: Музиче..
« Одговори #9461 на: Април 20, 2021, 14:50:09 pm »
@loopz нема ќејф без трзалица со Guns, Skid Row, па и Metallica. Toнот си е друг, независно што мислат колегите.  ;D.. a за Даф ќе пишам во една друга тема.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9462 на: Април 20, 2021, 23:37:21 pm »
Музика и Филм, то су срца два.

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49903
 • Махер
Одг: Музиче..
« Одговори #9463 на: Април 21, 2021, 14:06:39 pm »

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
 • MadaFunker
Одг: Музиче..
« Одговори #9464 на: Април 22, 2021, 10:28:50 am »

New blood of old school