Автор Тема: Музиче..  (Прочитано 603789 пати)

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9480 на: Мај 02, 2021, 00:08:42 am »
Човеков... 100%.
Еден од ретките гласови на разумот во цел интермец :)

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7366
Одг: Музиче..
« Одговори #9481 на: Мај 02, 2021, 22:11:09 pm »
Се собравме кај Крле од Day Off во дворче во неделата.
Тука сме негде меѓу 0,8 и 1 промил. ;D

ja naucija suzie q ili uste ne ?

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9482 на: Мај 05, 2021, 01:29:23 am »
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9483 на: Мај 05, 2021, 01:30:08 am »
Се собравме кај Крле од Day Off во дворче во неделата.
Тука сме негде меѓу 0,8 и 1 промил. ;D

ja naucija suzie q ili uste ne ?

Златан, знаеш ли да пееш ти?
Време е за CarClub Band, мислам....
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9484 на: Мај 05, 2021, 01:43:52 am »
Се собравме кај Крле од Day Off во дворче во неделата.
Тука сме негде меѓу 0,8 и 1 промил. ;D


Еј, абе и Саше со мафијата бил некој ден пред тоа? :D
Дај и јас да отсвирам една, бемти! :D

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10740
 • Архитект
Одг: Музиче..
« Одговори #9485 на: Мај 05, 2021, 14:25:07 pm »
Саше + бенд од бендот.
:)

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Музиче..
« Одговори #9486 на: Мај 05, 2021, 23:05:24 pm »

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9487 на: Мај 05, 2021, 23:08:26 pm »
Саше + бенд од бендот.
:)

Бемти корона... од вчера наваму не ми ни текнува името.
Wild Bunch ли се крстеа или пребаци централава у пичку материн?

IN THE MOOD бре! :D
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Музиче..
« Одговори #9488 на: Мај 05, 2021, 23:15:41 pm »
И блиц потсетување на царот :)


Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10740
 • Архитект
Одг: Музиче..
« Одговори #9489 на: Мај 06, 2021, 08:46:26 am »
Саше + бенд од бендот.
:)

Бемти корона... од вчера наваму не ми ни текнува името.
Wild Bunch ли се крстеа или пребаци централава у пичку материн?

IN THE MOOD бре! :D

Ајде сега потешко прашање.
Како се викаше претходниот бенд на Саше? Со Попе и Наум.
:)

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4232
 • Жгл' б гл'б
Одг: Музиче..
« Одговори #9490 на: Мај 06, 2021, 10:21:46 am »
Саше + бенд од бендот.
:)

Бемти корона... од вчера наваму не ми ни текнува името.
Wild Bunch ли се крстеа или пребаци централава у пичку материн?

IN THE MOOD бре! :D

Ајде сега потешко прашање.
Како се викаше претходниот бенд на Саше? Со Попе и Наум.
:)

Juke Joint Express, нормално. :)
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10740
 • Архитект
Одг: Музиче..
« Одговори #9491 на: Мај 06, 2021, 10:41:49 am »
Тууу мислев нема да го погодиш.
:)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22048
Одг: Музиче..
« Одговори #9492 на: Мај 07, 2021, 19:44:35 pm »
Кој е за на лабаво кафенце со Металика и Р. Фрике од Ролинг Стоун на тема "Џастис албумот" нека кликне.


Јас убаво си поминав со нив попладнево


Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Музиче..
« Одговори #9493 на: Мај 08, 2021, 10:11:40 am »
Изборот не е баш најдобар, но сепак интересен времеплов :)


Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Музиче..
« Одговори #9494 на: Мај 08, 2021, 23:28:57 pm »