Автор Тема: Греење, ладење, климатизација и се останато околу тоа  (Прочитано 830094 пати)

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1015
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Греење, ладење, климатизација и се останато околу тоа
« Одговори #5670 на: Февруари 19, 2023, 08:22:23 am »
Каде имало зима оваа година?

Во Финска.  ;D
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен nikola997

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
Одг: Греење, ладење, климатизација и се останато околу тоа
« Одговори #5671 на: Февруари 19, 2023, 20:27:51 pm »
Фала Ви за споделените мислења, ќе видам таа или следната недела да се одлучам шо да ставам.

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1901
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Греење, ладење, климатизација и се останато околу тоа
« Одговори #5672 на: Февруари 21, 2023, 00:37:00 am »
Vivax AERI+, супер се покажа зимава, топла препорака.
Nije losa

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk


Отсутен nikola997

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
Монтирана Haier Flexis plus 12ка, денеска ја монтираа па ке видаме како ке се покаже , здравје боже да нема проблеме, фала Ви друштво.

Отсутен nikomil1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 515
Монтирана Haier Flexis plus 12ка, денеска ја монтираа па ке видаме како ке се покаже , здравје боже да нема проблеме, фала Ви друштво.

kolku koshta montaza so novive ceni? znam deka e do 3m edna cena pa posle se doplakja od metro plus..ama ne gi znam cenite.

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4394
 • Пиши лаже
Греење, ладење, климатизација и се останато околу тоа
« Одговори #5675 на: Март 07, 2023, 18:49:50 pm »
Зависност каде и од монтерот. Во Скопје е една, во Велес е друга.
Само што едни во Велес наплаќаат 70, други 80 евра за иста клима. Нитуеден овде не монтира како што треба, ниту става под притисок и сл.

Во Скопје пред некое време беше 100 евра, сега не знам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7093
Монтирана Haier Flexis plus 12ка, денеска ја монтираа па ке видаме како ке се покаже , здравје боже да нема проблеме, фала Ви друштво.

kolku koshta montaza so novive ceni? znam deka e do 3m edna cena pa posle se doplakja od metro plus..ama ne gi znam cenite.

90€

Отсутен nikomil1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 515
Fala decki, dogovoriv so klimi.mk nekoj niven serviser da dojde da montira na 25ti pa kje vidime shto kje izleze i kako kje zavrshi rabota.

Отсутен nikola997

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
Монтирана Haier Flexis plus 12ка, денеска ја монтираа па ке видаме како ке се покаже , здравје боже да нема проблеме, фала Ви друштво.

kolku koshta montaza so novive ceni? znam deka e do 3m edna cena pa posle se doplakja od metro plus..ama ne gi znam cenite.

5000мкд + 1200мкд 1м црево.

Отсутен Leonid

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 810
Добра понуда, клима уред инвертер Мидеа АГ 3,5 kw, со вифи, 3 години гаранција, греач на компресор и конденз, 22000 денари
Кој сака,нека ме контактира во порака
« Последно менување: Март 17, 2023, 11:39:25 am Leonid »

Отсутен nekojtamu

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1126
Добра понуда, клима уред инвертер Мидеа АГ 3,5 kw, со вифи, 3 години гаранција, греач на компресор и конденз, 22000 денари
Кој сака,нека ме контактира во порака
Одлична понуда.

Sent from my...


Присутен avocado

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 56
Investitorot na zgradata ni ponudi klima ured Midea FOREST Nordic + SMART MSAFBU-12HRDNX-QRD0FGW/MOX133-12HFN8-QRD0GW, za 360evra so se montaza, pa me interesira kakvi se Midea ne sum imal iskustvo ni nekoj blizok sto koristi. Posto gledam cenata na odredeniot model e 27.000 denari vo setek.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53139
 • Махер
За тие пари тоа е џам. Е сеа не е нешто јака, ама си тера.

Што би очекувал од најосновна клима?

Инаку како марка Мидеа е добра. Најголем кинески производител.

Присутен avocado

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 56
За тие пари тоа е џам. Е сеа не е нешто јака, ама си тера.

Што би очекувал од најосновна клима?

Инаку како марка Мидеа е добра. Најголем кинески производител.
Ne ocekuvam mnogu za taa cena, samo bev skepticen malku da ne e mnogu losa. Taka da za taa cena ke ja prifatam ponudata  ::)

Za greenje ke ima i gradsko parno taka da ne bi trebalo da ima nekoi problemi.