Автор Тема: Ова лето, каде на одмор ???  (Прочитано 1038293 пати)

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1324
 • Велешанче
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #7830 на: Мај 31, 2023, 18:02:05 pm »
Дечки гледам некоја страна уназад сте воделе дискусија за пат до Црна Гора. За околу месец дена во план ми е да одам за Босна, поточно Мостар. Ме интересира која би била подобра рута за до Подгорица, дали преку Албанија или директно од Косово да велезам во Црна Гора ?
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен nikomil1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 508
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #7831 на: Јуни 01, 2023, 13:27:36 pm »
Дечки гледам некоја страна уназад сте воделе дискусија за пат до Црна Гора. За околу месец дена во план ми е да одам за Босна, поточно Мостар. Ме интересира која би била подобра рута за до Подгорица, дали преку Албанија или директно од Косово да велезам во Црна Гора ?

zoshto bi se akal pola pat po planini koga niz albanija ti e avtobat 3/4 od patot?

ne sum odel crna gora ama albanija e skoro celata so avtopati sega, ostanuva samo delot niz crna gora shto e niz planina da go pominesh ako odish niz albanija do podgorica.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12337
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #7832 на: Јуни 01, 2023, 16:16:11 pm »
Дечки гледам некоја страна уназад сте воделе дискусија за пат до Црна Гора. За околу месец дена во план ми е да одам за Босна, поточно Мостар. Ме интересира која би била подобра рута за до Подгорица, дали преку Албанија или директно од Косово да велезам во Црна Гора ?


Супер е автопатот во Албанија. Терај вака.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6342
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #7833 на: Јуни 01, 2023, 16:39:31 pm »
Дечки гледам некоја страна уназад сте воделе дискусија за пат до Црна Гора. За околу месец дена во план ми е да одам за Босна, поточно Мостар. Ме интересира која би била подобра рута за до Подгорица, дали преку Албанија или директно од Косово да велезам во Црна Гора ?
Преку Косово-Албанија-Црна Гора.

Супер е патит, дури и тој што не е автопат.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42425
 • Il Moderatore
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #7834 на: Јуни 01, 2023, 17:36:24 pm »
Сега има и обиколница околу Скадар, милина!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3113
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #7835 на: Јуни 01, 2023, 18:04:42 pm »
Сега има и обиколница околу Скадар, милина!
Башка косово автопат пушка :) само уште да ги нема камиказите со голф 2 и топ ке биде

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1324
 • Велешанче
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #7836 на: Јуни 01, 2023, 18:07:03 pm »
Возев пред 3-4 години за Сутоморе, преку Косово и Албанија, одличен беше патот, ама ај викам пак да прашам оти и тој ми го дава на мапс како втора опција
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен Tony

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #7837 на: Јуни 02, 2023, 01:20:05 am »
Прошла година со брат ми, Гостивар преку Косово па Албанија до Будва. 5, 5 ипол сати.
За назад замалевме од гужва цел ден особено во Албанија.

Истата релација препрошла година само до Сутоморе 7-8 сати, со поискулирана вожња и сам шофер.

Гледај само да не ја фатиш гужвата, тоа најбитно ти е..

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3113
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #7838 на: Јуни 02, 2023, 10:45:10 am »
Од суто море тргнат накај скопје во 01:00 вечерта во скопје хиподром паркиран во 05:00  со едно застанување за ставање плин...црногорска граница нема гужва само тоа време иначе сум главел и по 8 саати ...

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Присутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2818
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #7839 на: Јуни 02, 2023, 10:56:36 am »
Најубаво ноќно време, последно кога бев тргнав во 02ч., во 06ч. бев во Подгорица, раат по пат, нит гужва нит ништо.

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 451
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #7840 на: денес во 18:03:21 »
Јас се правев паметен пред недела дена и одев за Подгорица дирек Косово-Црна Гора. Патот е океј ако ти се вози ридско-планинска трка (што на мене воопшто не ми пречеше). Проблемот е кога од Беране треба да одиш за Подгорица за да излезеш на новиот автопат и 40км возиш по пат каде што нема место да се разминат две коли (ако ја слушаш Google Maps) :)

Држи си по автопат Косово-Албанија и не се замарај :)

П.С. На преминот Косово-Црна Гора, косовската и црногорската полициска куќичка се оддалечени 15тина километри една од друга, мислев дека сум ја пропуштил црногорската.
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12337
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #7841 на: денес во 20:15:09 »
Јас се правев паметен пред недела дена и одев за Подгорица дирек Косово-Црна Гора. Патот е океј ако ти се вози ридско-планинска трка (што на мене воопшто не ми пречеше). Проблемот е кога од Беране треба да одиш за Подгорица за да излезеш на новиот автопат и 40км возиш по пат каде што нема место да се разминат две коли (ако ја слушаш Google Maps) :)

Држи си по автопат Косово-Албанија и не се замарај :)

П.С. На преминот Косово-Црна Гора, косовската и црногорската полициска куќичка се оддалечени 15тина километри една од друга, мислев дека сум ја пропуштил црногорската.

Уште се брвнари црногорските? 😁