Автор Тема: некои од возилата со вградени клима фолии!!!  (Прочитано 41721 пати)

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
« Последно менување: Мај 20, 2012, 01:06:00 am ACE A3 »

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #1 на: Април 24, 2012, 23:22:35 pm »
жолтото клио од охрид ти дојде?

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #2 на: Април 25, 2012, 00:06:12 am »
жолтото клио од охрид ти дојде?
реков да ја сокриам табличката ама кој го знае го знае

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #3 на: Април 25, 2012, 00:39:36 am »
жолтото клио од охрид ти дојде?
реков да ја сокриам табличката ама кој го знае го знае

Прашувам оти има добар возен парк, а и охрид има добро мајсторче, затоа сакав да знам дали бил кај тебе, а и водено да стаам око на фолиите :)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #4 на: Април 25, 2012, 19:26:22 pm »
А и белиот Type R сум го гледал низ Охрид :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1243
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #5 на: Мај 02, 2012, 13:38:20 pm »
Незнам дали смеам вака директ у галеријава да се убацам.
Топ дечки, одлична монтажа. На мое барање, мало затемнување.


Поради јакото сонце делува дека е многу затемнета ама не е. Тачно како што барав е.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54141
 • Махер
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #6 на: Мај 02, 2012, 14:02:00 pm »
Брашно.

Легнат во истото.

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6943
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #7 на: Мај 02, 2012, 14:06:00 pm »
@yaree, првата слика предлагам да ја сместиш во темата возила на Carclub members на Facebook ...

Gangsta ми е многу ... 

Отсутен infected

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 402
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #8 на: Мај 03, 2012, 13:37:13 pm »
аудито е прекрасно! Ако не е тајна која фолија ја има?

Отсутен ACE A3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 216
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #9 на: Мај 03, 2012, 19:38:41 pm »
аудито е прекрасно! Ако не е тајна која фолија ја има?
ima 50% i mnogu dobro izgleda vo zivo

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #10 на: Мај 05, 2012, 19:16:42 pm »
Предобро изгледа А6кава.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен stig

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 933
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #11 на: Мај 18, 2012, 00:08:09 am »
Во право е Томи првата слика е ептен добра многу добро му стојат фолиите аудито е wowww кој TDI мотор го носи?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #12 на: Мај 18, 2012, 01:42:16 am »
2.0 TDI, 177 коња.

Отсутен stig

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 933
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #13 на: Мај 18, 2012, 01:54:36 am »
Одлична машина, не е лошо да го паркира во гаража да го изманијачиме малку :)

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1243
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #14 на: Мај 18, 2012, 06:44:33 am »
На мое барање и ризик, задната шоферОшајбна + задњите лептири ја добија фолијата од надворешна страна, додека на стаклата од вратите си се класика, од внатрешна страна, и тоа од следните причини:

- Доколку се предомислам за фолијата, ќе ја извадам без можни последици по греачи на задно стакло
- Изгледот на фолијата е како фабрички тонирани стакла, па така не се гледаат линиите од греачите, и малите точкички на преминот од црните рамки спрема средина на стаклото.

Колата досеа е перена дестина пати, и нема никаков проблем по фолијата. И да има, ќе добие нова.
Лепењето од надвор го видов на амерички форум и разбрав дека е чест случај по америкиве.

Наредно во врска со фолиите, е ќе бидат заменети со фолии со максимална УВ заштита, оние што ги бараше Симо, доколку добавувачот на дечките им ги донесе, иако и со овие има приметна разлика во загревање на колата ( Во неа комотно се влегува, после неколку саати на сонце  за разлика од порано).
Впрочем причината за фолиите беше токму таа, со оглед дека барав ( и добив ) мало затемнување, кое нема да ми смета во ноќно возење.