Автор Тема: некои од возилата со вградени клима фолии!!!  (Прочитано 42125 пати)

Присутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3465
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #60 на: 27 Јануари 2014, 15:05:29 pm »
На мое барање и ризик, задната шоферОшајбна + задњите лептири ја добија фолијата од надворешна страна, додека на стаклата од вратите си се класика, од внатрешна страна, и тоа од следните причини:

- Доколку се предомислам за фолијата, ќе ја извадам без можни последици по греачи на задно стакло
- Изгледот на фолијата е како фабрички тонирани стакла, па така не се гледаат линиите од греачите, и малите точкички на преминот од црните рамки спрема средина на стаклото.

Колата досеа е перена дестина пати, и нема никаков проблем по фолијата. И да има, ќе добие нова.
Лепењето од надвор го видов на амерички форум и разбрав дека е чест случај по америкиве.

Што бидна со фолијата на задното стакло, дали сеуште стои и дали има некои проблеми?

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #61 на: 02 Јуни 2014, 00:18:44 am »
Еве јас ќе одговорам, го прочитав негде одговорот.
После неколку перења одлепена е фолијата.

Присутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3465
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #62 на: 02 Јуни 2014, 00:47:31 am »
Фала, прочитав и јас... Не беше комплицирано да се одговори. :) Кога отидов повторно прашав, одговорот е тој.:)

Отсутен ACE A3

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 216
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #63 на: 04 Јуни 2014, 20:56:12 pm »
e toa e

Отсутен M.Meskov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 383
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #64 на: 08 Октомври 2014, 16:32:07 pm »
Zdravo,
Me interesira dali moze da se zatemni gorniot den od farovite na Astra H , i dali imate bezbojni folii za zastita ot kamcinja, sakam da postavam na krov, hauba i na dolniot del od farot i cena za toa ako moze. Fala

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #65 на: 28 Ноември 2014, 10:15:49 am »
Немаме таква фолија, безбоја освен онаа што е со мала затемнетост.

Ако најдеш твоја фолија не е проблем да се намести... бидејки ние имаме фолија само за прозори. 


Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13464
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #66 на: 28 Ноември 2014, 10:21:54 am »
Zdravo,
Me interesira dali moze da se zatemni gorniot den od farovite na Astra H , i dali imate bezbojni folii za zastita ot kamcinja, sakam da postavam na krov, hauba i na dolniot del od farot i cena za toa ako moze. Fala

https://www.facebook.com/bi.tuning.5?fref=ts

Отсутен red dragon

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 50
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #67 на: 24 Јуни 2015, 02:07:33 am »
Колку кошта да се атестираат фолиите на стаклата и до колку проценти смеат да се затемнујат ???
Продажба на половни делови за Опел астра Ф !!!! За повеќе информации приватна ПП !!!!

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: некои од возилата со вградени клима фолии!!!
« Одговори #68 на: 24 Јуни 2015, 14:10:59 pm »
Zdravo,
Me interesira dali moze da se zatemni gorniot den od farovite na Astra H , i dali imate bezbojni folii za zastita ot kamcinja, sakam da postavam na krov, hauba i na dolniot del od farot i cena za toa ako moze. Fala
Ќе бараш балистичка фолија која е отпорна на оштетување, а не ми се верува дека некој работи со таа.