Автор Тема: Ултимејт тјунинг!  (Прочитано 3484 пати)

Отсутен Кандило1

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
Ултимејт тјунинг!
« на: Ноември 01, 2017, 22:15:59 pm »
Здраво на сите!
Ве молам,некој да ми помогне! Сакам да направам чип-тјунинг на Цитроен Ц4 1.6 ХДИ 99 КС, 2016 год. ново возило за да добијам повеќе сила и вртежен момент. Имам ставено К&N касетен филтер и спортски заден лонец во АС-стил, наместив озвучување во DOG security JBL GTO напред и позади со  ALPINE PWE S8 активен субвуфер во гепек и JBL GX-A 604 појачало. Сега е на ред чип-тјунинг, што ми препорачувате и каде? :)

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6629
Одг: Ултимејт тјунинг!
« Одговори #1 на: Ноември 01, 2017, 22:37:41 pm »
Еуроимпекс

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk