Автор Тема: Покривка за LPG танк  (Прочитано 4623 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43373
 • Il Moderatore
Покривка за LPG танк
« на: 18 Јули 2012, 22:31:31 pm »
Може ли да се изработи вакво нешто по мерка за мојата кола (Алфа 166) со кое би се сокрила ЛПГ боцата која доста ми го нарушува изгледот на гепекот?
Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1854
 • Renault Megane R26
Одг: Покривка за LPG танк
« Одговори #1 на: 19 Јули 2012, 11:18:42 am »
Мислам дека во Самад би можеле да ти направат.

Едит:Сега видов дека у на Самад темата прашуваш,се извинувам!

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Покривка за LPG танк
« Одговори #2 на: 19 Јули 2012, 13:45:01 pm »
zdravo... pomini da vidime na lice mesto, iako skoro sum siguren deka toa moze mnogu lesno da se napravi... sepak dojdi da go vidime prostorot i dimenziite... pozdrav

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43373
 • Il Moderatore
Одг: Покривка за LPG танк
« Одговори #3 на: 19 Јули 2012, 16:06:36 pm »
И јас мислам дека ќе биде лесно и убаво :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.