Автомобили > Техничко Одржување

Центрирање на предница КАДЕ???

(1/80) > >>

simplyclever:
Здраво момци,
сакам да прашам каде според вас да ја центрирам предницата, според искуство од вас!
Еве јас пред некој ден ја ценрирав во екс-турист позади сервисот шљуп али актастрофа трипати му одам џабе.
Прво сменив гуми,па ги балансирав па ја центрираше предницата се опрчив 1000 али за џабе уште толку ја заеба,трипати му одам ми вика еве сеа е супер и се откажав ќе одам на друго место само каде?
Значи проблемот е тоа што воланот стои надесно се приметува и влече налево, демек ласерско ова она џабе ништо не напраи! :-\
Ајде ако може некој совет каде да ја носам!

SaleSk:
На илинденска кај ..... хмззз ај нека помогне некој како се викаа момците...
Одма кај каналот што е во тафталиџе...Нема шанси да ги утнеш....

simplyclever:
Проверено? Колку зимаат да не знаеш???

SaleSk:
мислам дека беше 500 денари последен пат кога бев да ја центрирам службената кола...Таму си ја центрирав и приватната кола...Бидејќи не ми беше некое спониче како што треба, не сакаа да ми ја центрираат...Ми рекоа прво смени спона, или сакаш ние ке ти ја смениме, па после може центрирање...Имаме и ние наши делови, можеш и ти да си набавиш дел ако сакаш итн...Делот јас си го набавив, момците за пола саат ми ја сменија споната и ми ја центрираа колата и се тоа со се делот кој беше 700 денари + 700 денари замената и 500 центрирање ме фати 1900.
Доколку имаш криви гуми или бандаши исто така можеш да ги провериш...
И исто така ако имаш како што реков некаков било каков проблем нема да ти земат пари за центрирање...
Обично има и гужва, но зависи како ке ти се погоди денот..

Vladeee:
Vo kisela voda pozadi studentskiot dom, deckite se profesionalci, 500 den centriranje. Prasaj tamu site znaat.

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија