Автор Тема: RaceChip Tuning  (Прочитано 48346 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27834
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #30 на: Февруари 24, 2014, 08:25:48 am »
Ќе добиеш ~10-15% појачување. Рачунај 7-10 коња и околу 20-тина Nm.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: RaceChip Tuning
« Одговори #31 на: Февруари 24, 2014, 09:26:58 am »
А тоа за твоите 65 коња е солиден напредок

Отсутен Cranium

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 903
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #32 на: Февруари 24, 2014, 16:25:36 pm »
Далеку е од тоа што го ветуваат ама брка работа.Коњите ги зголемува многу малку ама обртниот момент го зголемува повеќе и го добива на пониски обртаии.Како и да е,фина,едноставна играчка која ти дава дополнително задоволство во возењето.

Пишав и погоре,имам вишак уред за Дци мотори.Пробано,одговара на повеќето дци мотори,единствено подесувањата може да се различни ама може да се добијат од производителот.Цената би била многу ниска само да не ми стои,нека му се радува некој!

Брат ми глеаше за рено клио 1.5 дци 90 кс. Дај кажи цена и како може да се дознае дали ќе пасува?
п.с. сеа те видов кај мене пред врата кај градинката во тафталиџе 2 :D

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1169
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #33 на: Август 06, 2014, 22:38:47 pm »
Видеово е на германски ама битните работи се гледаат.


И секако долгата верзија на Motorvision. Плавушата е закон.


Отсутен nefer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 640
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #34 на: Ноември 30, 2015, 07:59:27 am »
ај кој го владее добро англискиот нека види што е ова ? http://www.nocarnofun.com/is-this-possible-vw-rabbit-takes-down-1300-hp-nissan-gt-r/

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #35 на: Ноември 21, 2016, 23:02:12 pm »
Нема нешто премногу информации у темава...

Го бива Race Chip или не? Има некои потенцијални проблеми? Последици некакви од него?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1169
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #36 на: Ноември 22, 2016, 08:58:20 am »
Да ме прашаш дали пак би го купил за некоја друга кола. Одговор - Да
Се вози во 2 коли повеќе години - презадоволен.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #37 на: Ноември 22, 2016, 10:53:36 am »
Никаков drawback а?

Глеам со Pro, би се појачала Инсигнијава некои 30ина коњи и 70ина торкови, а не е некоја огромна инвестиција...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1169
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #38 на: Ноември 22, 2016, 11:43:33 am »
Имаш тест опција кај увозникот. Стиринг Трејд. Игор

Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 794
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #39 на: Ноември 22, 2016, 11:48:36 am »
можеш да пробаш на твојата кола?

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #40 на: Ноември 22, 2016, 11:54:36 am »
Имаш тест опција кај увозникот. Стиринг Трејд. Игор

Стиринг Трејд не ми оставија впечаток на професионалци, па би ги избегнал, а како и да е, не сум во МК.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1169
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #41 на: Ноември 22, 2016, 12:03:29 pm »
Убаво што не си во Скопје. :)

Независно на впечатокот за нив, они имаат на залиха во Скопје, и цената е иста ко во Германија.
Пипа терпка, имаш да пробаш, ако волеш да купиш. Колегата мој го зема тој про-то што е со пимплање со телефон. Он тек колку е задоволен на Мазда 6.
Имаат различни типови на кабли, спрема возило.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11547
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #42 на: Ноември 22, 2016, 12:09:43 pm »

Независно на впечатокот за нив, они имаат на залиха во Скопје, и цената е иста ко во Германија.


Па последно кога добив понуда од нив, не беа баш цените исти

Еве ти Quote

14/12/2015 17:50
RaceChip Македонија
Здраво!
Се интересирам за chip tuning на Opel Zafira B 1.9 CDTI 74KW (101KS)? Какви понуди имате и која цена?
2006
година

RaceChip Македонија
14/12/2015 17:50

250 evra za plus okolu 10 ks i zasteda na gorivo do 10%
350 evra za plus okolu 12 ks i zasteda na goriv o so 10%
500 evra za plus okolu 15 ks i zasteda do 10%
600 evra plus 22 ks i zasteda do 10%
700 evra plus 28 ks i zasteda do 15%
pedalbox - 250 evra

14/12/2015 18:19
sto e razlikata so ovie? http://www.racechip.com/chiptuning/opel/zafira/zafira-b/1-9-cdti-74kw/index.php (129 евра почетна)

RaceChip Македонија
14/12/2015 18:23
RaceChip Македонија
nemas razlika tie se
250, 350 i 500 evraСеа на страната пишува 129 евра, овие ми бараат 250 :D

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1169
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #43 на: Ноември 22, 2016, 12:52:37 pm »
Ова "one" не знаев дека постои. Очигледно не го носат.

Со кого имаше преписка ? Со Стиринг ?

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11547
Одг: RaceChip Tuning
« Одговори #44 на: Ноември 22, 2016, 13:39:08 pm »
Racechip Macedonia, така им е профилот на FB.

https://www.facebook.com/racechipMK?fref=ts