Автор Тема: DVD за Форд Фокус  (Прочитано 2615 пати)

Отсутен draey

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 31
DVD за Форд Фокус
« на: 11 Април 2011, 23:36:05 pm »
Да не отварам нова тема имам едно прашање ... ме интересира Car DVD-то за Фокусот, http://cgi.ebay.com/CAR-DVD-PLAYER-GPS-RADIO-FORD-MONDEO-FOCUS-DVB-T-/160562665042?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item256247d652, е сега доколку некој има искуство со вакви порачувања да ми каже како оди работата околоу поштарината, царината (доколку се плаќа, пошто според некои информации или воопшто не се наплаќа или се плаќа 5% од цената што не е многу), ако некој има информации нека пише.
:)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29340
    • CARclub.mk
DVD за Форд Фокус
« Одговори #1 на: 12 Април 2011, 07:58:32 am »
Дечки, си утнал форум, преместено.