Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2275913 пати)

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2817
@Tischläufer Super sto nemas komentar.
Zatoa jas imam komentar. Poso ocigledno ne si doprocital sto imam napisano eve na kratko - sum za 100% kompletno ignoriranje na prosta masa i ne zameranje so nikogo, ako nekoj saka da ne ignorira i da se zamara so soobrakjajni problemi togas MVR ili pajak e 100% podobra opcija od frlanje registracii, grebenje koli i tn, a ako nekoj bez pricina mi pravi steta (jas na nikoj drug ne pravam) togas ke mu bide vrateno 100kratno ( da se nadevame do toa nema da dojde) za posle da ne potskoknuvam ako nekoj kivnel. Se nadevam e ok sega

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4778
 • The Spartan General
Ај степајте се. Таман припрема за во иднина.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2817
Ako se stepame ke treba da odam na plasticna hirurgija, pa da si lecam ego posle toa, pa da se plasam ako nekoj kivne :DD Taka da tepackava ne doagja vo predvid :DD Moze nekoja rakija da utepame :D

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4778
 • The Spartan General
Значи многу лаете, а малку касате.  ;D ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3620
Ракија добро доаѓа на укасано место :D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33666
 • Таков е животот... јебига
Замисли ситуација!
Некој ти се изживува на колата, ти го гледаш и му се насмевнуваш, пријавуваш во полиција и си чекаш мртов ладен...

Интересна ситуација е секако. Доаѓаш и го фаќаш, вртиш телефон и доаѓа полиција. Го тужиш и му земашнеколкукратно од штетата, полиција го тужи по службена должност и му отвара криминално досие. Мераци, обожавам такви ситуации. Го заклучив у подрум таков еден, викнав полиција и им ги дадов клучевите. СИ го однесоа, priceless. Отидов на суд, купив нова врата за во подрум и нова врата за влез во подрумските простории со тие пари.

А имаш и друга ситуација кога си паркиран како кретен, некој зема правда во свои раце, го фаќаш и побеснуваш (кај шо си крив). Те фаќа и те крши на два дела, лежиш на земја во вирче крв, осеќаш како некој ти ги см'кнува гаќите и ти празни боца пепер спреј у г'с.

Курчи се и друг пат ;)

@Inter1 ако му вратиш 100-кратно ќе одиш во затвор. Дури и ако не си виновен а употребиш прекумерно сила пак си ти крив и низ г'с ќе ти го извадат тоа. Затоа не ми е јасно што ти е смешно. ВО најдобар случај, ако имаш па и сведок, не го ни допираш со рака. Викаш полиција, го следиш и го фаќаат. Ако бега тогаш тој има проблем, признава вина, а полиција се пали на тоа.

Затоа најпаметно, баталуваш курчење со сила, постапуваш цивилизирано и граѓански со 0 ризик. Задоволството на тој начин од резолуцијата на случајот е на многу повисоко ниво.

@Luki Junior почињаш да си го бараш :D

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2817
Taka nekako :D
p.s. Sleden pat koga ke ima carclub sobir, treba vo eden del da ima i ring :DD Tamu da se doiskazeme :D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33666
 • Таков е животот... јебига
Taka nekako :D
p.s. Sleden pat koga ke ima carclub sobir, treba vo eden del da ima i ring :DD Tamu da se doiskazeme :D

Да де, така сите викаат, па се усеруваат кога ќе ме видат. „Еј батка кај си, ај кругче у Спаркот, ај другари сме ја и ти“ ;D

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4778
 • The Spartan General
@Luki Junior почињаш да си го бараш :D

Тишлојфер, јас не сум по лаењето.  ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2817


Затоа најпаметно, баталуваш курчење со сила, постапуваш цивилизирано и граѓански со 0 ризик. Задоволството на тој начин од резолуцијата на случајот е на многу повисоко ниво.

Pa po civilizirano od toa sto ignoriram 99% od pojavive nemoze da bide. Toj 1% si go cuvam za vonredni raboti ... BTW realnosta deka policija ke go fati, pa sud ke go osudi e malku science fiction vo Mkd, barem od toa sto imam videno

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2817
Taka nekako :D
p.s. Sleden pat koga ke ima carclub sobir, treba vo eden del da ima i ring :DD Tamu da se doiskazeme :D

Да де, така сите викаат, па се усеруваат кога ќе ме видат. „Еј батка кај си, ај кругче у Спаркот, ај другари сме ја и ти“ ;D

Mislev opsto da ima ring, ne samo za nas dvajca :DDD Koj ne e doiskazan vo bilo koja tema, da moze da se doiskaze kako treba :D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33666
 • Таков е животот... јебига
Ма јооок каков ринг, ние се разбираме многу добро. Некад малце инает, некад сарказам, некад праење вицови од зад тастатура, ама кога ќе се најдеме на собир не можеме да стигнеме да се испоздравиме а не па да се објаснуваме ствари. Собирите треба да ги правиме у камп некој бар 24 часа да може ко луѓе да се видиме.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6563
Секоја чест ако можеш да игнорираш!
Inter го игнорира цел форум кога му објаснуваме нешто, а не па некоја рандом будала...

И одма ќе ме тепал до 100то колено, а муда се нема да се појави пред МАРЈАН на муабет и пиво...
Него што би рекол Стратро: Тепај слободно имам кредит за исплаќање, а и на поколение да остане некој денар....

Само се курчите...

А Интер беше на собир некој или не сум го запознал, да видам што чоек е у живо, ако е како Онак или Стратро да си ќутам на форум да не јадам трици...
« Последно менување: Мај 23, 2018, 12:13:51 pm AUUU »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22222
Абе шо од мене....Плаши се од @Deni.
Он е суптилен момак скоро една глава над мене.
;D


Инаку тешко да му простам на некој ако го видам околу моја кола...макар и Југичот да е.

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2817
Koga e glupavo nesto ignoriram pa 10 forumi objasnuvale. A so MapjaH ke se sretnam koga togas. Vo platonska ljubov sme 😁
Za ostatokov zalam, ama ke postojam samo virtuelno i nema da znaes dali sum ko onak ili stratro poso i jas neznam dali sum ko niv 😁