Автор Тема: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers  (Прочитано 37877 пати)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #195 на: Јуни 21, 2015, 18:17:17 pm »
Дај бе почни голи женски да црташ. Ако ништо друго ќе регрутираме пичиња за сликање, па можи некоја пичка ќе даде...
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7747
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #196 на: Јуни 26, 2015, 23:44:56 pm »
Па почнал бе, десно е пи*ка. Сврти се десно малку  ;D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11239
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #197 на: Јуни 28, 2015, 11:47:55 am »


Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1425
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #198 на: Јуни 28, 2015, 18:51:20 pm »
Рандом количе беше, ама ете личело тро на ова ;D

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1425
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #199 на: Февруари 24, 2016, 11:03:29 am »
My digital art for "Virtual Tuning" private contest!
Deviantart: http://extremebt.deviantart.com/art/Custom-Mustang-Wallpaper-592767924Original photo:


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11239
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #200 на: Февруари 24, 2016, 11:15:19 am »
Niiiiice!

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #201 на: Февруари 24, 2016, 23:07:52 pm »
Од оригинал ни "O" Бравос
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27412
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #202 на: Февруари 27, 2016, 20:58:37 pm »
Одлично!

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #203 на: Февруари 29, 2016, 10:44:09 am »
Секоја чест.
Колку бараш Калибрата да ми ја средиш како Мустангов,али да биде висока резолуција да може на плотер да се испринта 2м x 1м за во гаража?;D