Автор Тема: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.  (Прочитано 43621 пати)

Отсутен stig

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 933
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #15 на: 18 Јануари 2012, 00:36:57 am »
Ќе си земеш рачка со команди за темпомат неколку додатни жици мислам треба да се пуштат и нај на крај треба да се отклучи опцијата со дијагностичка опрема ;)
Тоа да, ама мора ли со рачка таква!? А да си додадам две-три копчиња од страна!? Рачкине се ѓаол ипот, а и мојата си функционира одлично.

Мислам дека може пошто имам видено на бугарскиот форум за голф 3ка тди имаа напраено бугарите нешто слично треба салам да ја имаш проучено електронската шема на прекинувачите што се во рачката инаку ако е за 20 евра не ти се исплати да делкаш пластики сепак оем изглед е најдобар а исто и функционалноста.

Еве го, мада ова е само за тди
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=55640&hilit=%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82


Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #16 на: 18 Јануари 2012, 00:42:21 am »
Прашав по отпади,рачката за 4ка кошта 25 евра ;)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3034
  • GTI®
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #17 на: 18 Јануари 2012, 00:43:19 am »

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5716
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #18 на: 18 Јануари 2012, 01:03:02 am »
mozes deni i 2fast4you da go prasas ako ne se lazam on pravese edno vreme vakvi muabeti ako ne se lazam.... ili bese gogo.... moze i gogo da bese prasaj prvo kaj gogo mislam deka se spremase kaj sebe da stavi ili stavase na edna kola samo trebalo 4-5 zicki da povrze  ;)

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3034
  • GTI®
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #19 на: 18 Јануари 2012, 01:06:17 am »
mozes deni i 2fast4you da go prasas ako ne se lazam on pravese edno vreme vakvi muabeti ako ne se lazam.... ili bese gogo.... moze i gogo da bese prasaj prvo kaj gogo mislam deka se spremase kaj sebe da stavi ili stavase na edna kola samo trebalo 4-5 zicki da povrze  ;)

толку се, 5-6 жици ништо страшно ...

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p427_c33_Kabelsatz-GRA--Tempomat--VW-Polo-9N.html

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #20 на: 18 Јануари 2012, 01:20:30 am »
Интересно. Ме заинтересира и мене ова за Лансерот.

Најдов некои линкови, кој го интересира за Лансер.

http://projectlancer.net/index.php?showtopic=5126
http://blogs.yahoo.co.jp/makanzak/28167162.html

И бонус инсталирање на блутут кит, како на постарите модели.
http://forums.evolutionm.net/evo-x-how-tos-installations/326760-how-install-factory-bluetooth-into-evo-x-gsr.html

Закон работа, што за сите овие додатоци, има веќе спремни конектори, само треба да се поврзат.

Отсутен google

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2396
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го не&
« Одговори #21 на: 18 Јануари 2012, 02:30:36 am »
imam napraeno dosta golfovi 4ki i pasat 3ki koi koristat isti racki, normalno so promena na levata reketka so reketka koja e fabricki nameneta za toa...a drugoto ponata e...za nekoj komplicirano a za nekoj mozebi i ne...:)


ps. Eclips4eto vo leto ke dobie SPECIAL ONE 8)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #22 на: 18 Јануари 2012, 09:09:59 am »
Ќе си земеш рачка со команди за темпомат неколку додатни жици мислам треба да се пуштат и нај на крај треба да се отклучи опцијата со дијагностичка опрема ;)
Тоа да, ама мора ли со рачка таква!? А да си додадам две-три копчиња од страна!? Рачкине се ѓаол ипот, а и мојата си функционира одлично.


абе рачка за 20 30е имат половна не се прај џупац си дугмината :)
Абе каков џупац!!! 200еур е ручка на ново! Да се среди за 50че ко што викаш ОДМА СТАВАМ - денес!!!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #23 на: 18 Јануари 2012, 09:12:03 am »
Ќе си земеш рачка со команди за темпомат неколку додатни жици мислам треба да се пуштат и нај на крај треба да се отклучи опцијата со дијагностичка опрема ;)
Тоа да, ама мора ли со рачка таква!? А да си додадам две-три копчиња од страна!? Рачкине се ѓаол ипот, а и мојата си функционира одлично.

Мислам дека може пошто имам видено на бугарскиот форум за голф 3ка тди имаа напраено бугарите нешто слично треба салам да ја имаш проучено електронската шема на прекинувачите што се во рачката инаку ако е за 20 евра не ти се исплати да делкаш пластики сепак оем изглед е најдобар а исто и функционалноста.

Еве го, мада ова е само за тди
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=55640&hilit=%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Да не имаш некое рачкиче, или да можеш да прашаш?  :-[


imam napraeno dosta golfovi 4ki i pasat 3ki koi koristat isti racki, normalno so promena na levata reketka so reketka koja e fabricki nameneta za toa...a drugoto ponata e...za nekoj komplicirano a za nekoj mozebi i ne...:)


ps. Eclips4eto vo leto ke dobie SPECIAL ONE 8)
Да не имаш некое рачкиче, или да можеш да прашаш? Може ли да плеснеме нешто такво, кај да најдам рачка (ИЛИ КОПЧЕ уопште не ми смета).



Прашав по отпади,рачката за 4ка кошта 25 евра ;)
Kaде праша Јове!? Може да прашаш за Polo 9n3 (~2006та година модел) Или одговарајуча.
« Последно менување: 18 Јануари 2012, 10:22:22 am Deni »

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3034
  • GTI®

Отсутен Scorpion

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 470
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #25 на: 18 Јануари 2012, 13:58:45 pm »
Decki a aftermarket cornering moze da se namesti? Kolata ima fabricki maglenki e sega kolku e toa komplicirano ???
Fiat Grande Punto & Fiat Stilo

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #26 на: 18 Јануари 2012, 13:59:58 pm »
Дали има некој Тетоец да види дали се наоѓа рачка со круз контрола, за VW по отпадите?



Decki a aftermarket cornering moze da se namesti? Kolata ima fabricki maglenki e sega kolku e toa komplicirano ???
Дечки слободно теми отварајте си. Ве молам, без навреда...
« Последно менување: 18 Јануари 2012, 14:46:01 pm Deni »

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3034
  • GTI®
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #27 на: 18 Јануари 2012, 14:56:45 pm »
тешко дени, ново количе е .. ти одговара од фабиа и ибиза и поло од 02 навака .. али тешко ти викам .. се окозив да најдам и брисач и заден штоп ...  од италија земав ..

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3148
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #28 на: 18 Јануари 2012, 15:08:26 pm »
тешко дени, ново количе е .. ти одговара од фабиа и ибиза и поло од 02 навака .. али тешко ти викам .. се окозив да најдам и брисач и заден штоп ...  од италија земав ..
Ако е иста рачката како на Голф 4,сигурно ке најдете во тетово по отпадите !
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: Додавање на ТЕМПОМАТ на кола која го нема.
« Одговори #29 на: 18 Јануари 2012, 15:53:00 pm »
тешко дени, ново количе е .. ти одговара од фабиа и ибиза и поло од 02 навака .. али тешко ти викам .. се окозив да најдам и брисач и заден штоп ...  од италија земав ..
Брисач имаш со Скопје заден, пошто тој е покомплициран. А преден има секаде.

А мислам дека треба да фаќа од Голф и остали.